Akıllı Gündem

iPhone 8’de parmak izi sensörünün yeri değişebilir

Apple’ın iPhone 8’de parmak izi sensörünü arkaya taşıyabileceği iddia edildi. İşte iPhone 8’deki tasarım değişikliğinin detayları.

iPhone 8’de parmak izi sensörünün yeri değişebilir

iPhone 8 hakkında ortaya çıkan yeni bir sızıntı, Apple’ın yeni telefonunda devrimsel bir tasarım değişikliğine gidebileceğini işaret ediyor. Yeni sızıntıya göre iPhone 8’de parmak izi sensörü arkaya taşınabilir. İnternette paylaşılan çizimler bu iddianın dillendirilmesine neden oldu.

Aslında Apple’ın, iPhone’un 10. yılı olması nedeniyle iPhone 8’de büyük tasarım değişikliklerine imza atacağı konuşuluyordu. Teknoloji çevrelerinde Apple’ın home düğmesini kaldıracağı ve neredeyse ekran çerçevesiz bir tasarıma geçeceği bir süredir iddia ediliyor. Ortaya çıkan son çizimler bu iddiaları doğrular nitelikte. Apple’ın home tuşunun yeri değiştirebilmesi için yeni bir yer bulması ve tasarım değişikliği yapması gerekiyor.

Akıllı telefonlarda daha önceden de arka tarafta parmak izi sensörü kullanıldığına şahit olmuştuk. LG’nin G4 ve Flex gibi telefonlarında bu tasarım kullanırken Samsung’u yeni Galaxy S8’i de aynı tasarım görülebiliyor. Apple, Şubat’ta sensörü direkt olarak ekranın içerisine koymaya yönelik bir patent almıştı ancak bunun gerçek olup olmayacağı bilinmiyor.

İddialara göre Apple, Touch ID sensörünü iPhone 8’in ekranına yerleştirmekte zorlanıyor. Analistler, Apple’ın bu duruma üç şekilde cevap verebileceğini söylüyor: Parmak izi sensörünü kaldırmak, iPhone 8’i Eylül’de duyurmak ancak satış tarihini ertelemek veya Galaxy S8 gibi sensörü arkaya yerleştirmek.

Sızan görüntü, Apple’ın bu üç yolu birden elinde tutma çalışmasının bir işareti olabilir. Yani Touch ID’nin ekranla bütünleştirilmesi fikri henüz ölmüş değil. Yine de dedikodulara dikkatle yaklaşmakta fayda var.

 

Apple 3 yeni iPhone modeli tanıtabilir

 

iPhone 8’lerin ekranını LG üretebilir

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ