Akıllı Gündem

iPhone 8’de kablosuz şarj için cam gövde kullanılabilir

iPhone 8’de kablosuz şarj için cam gövde kullanılabilir

Uzun süredir ürettiği iPhone modellerinde büyük değişimlerden kaçınan ve bu yüzden çokça eleştirilen Apple, üreteceği iPhone 8 modeliyle tüketicinin dikkatini yeniden üzerine çekmeyi planlıyor. Hakkında pek çok söylenti çıkan cihazın, bununla paralel olarak çıkan render görüntülerinde de çerçevesiz OLED bir ekrana sahip olması en büyük beklentiler arasında.

Bunun yanı sıra, Apple iPhone 8‘in sahip olacağı söylenen yeniliklerden bir diğeri de kablosuz şarj özelliği. Peki bu yenilik beraberinde neleri getirebilir? Metal gövdeyle kablosuz şarj özelliğinin birlikte pek de iyi geçinemediği oldukça aşikar. Bu yüzden ürettiği akıllı telefonlara bu özelliği getirmeyi planlayan Apple‘ın da metal gövde yerine artık cam kullanacağı söyleniyor.

Kore medyasında çıkan haberlere göre Apple, Çinli tedarikçisi Biel Crystal ile birlikte bu değişime hazırlanmaya başladı bile. Biel’in ürettiği ‘ısı ile şekillendirilmiş’ cam örnekleri üzerinde inceleme yapan Apple, home tuşu ve diğer bileşenlerin de ortadan kalkacağı çerçevesiz ekran için yoğun çalışmalar sürdürüyor.

‘Isı ile şekillendirilmiş’ cam teknolojisi aslında pek de yabancısı olduğunuz bir şey değil. Zira Güney Koreli teknoloji devi Samsung da S6 Edge modelinden beri kavisli ekrana sahip akıllı telefonlarında bu teknolojiyi kullanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ