Akıllı Gündem

iPhone 8 yerine iPhone Edition geliyor

iPhone 8 için bomba iddia! Apple, iPhone’un 10. yılına özel duyuracağı modelin iPhone Edition olacağı iddia edildi. iPhone 8 hayal olabilir.

iPhone 8 yerine iPhone Edition geliyor

Apple‘ın Eylül ayında duyuracağı yeni iPhone‘u merak konusu. Teknoloji dünyası, Apple’ın iPhone’un 10. yılında özel bir model ile tüketicilerin karşısına çıkacağını düşünüyor. Bir kesim ise teknoloji devinin bir değişikliğe gitmeden iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerini duyurmasını bekliyor. Ancak Eylül ayında tanıtılacak iPhone için her geçen gün yeni bir iddia gündeme geliyor. Japon blog sitesi Mac Otakara, bu iddialara bir yenisini ekledi.

Japon blog sitesi Mac Otakara’nın piyasada sağlam bağlantıları var, bu sitenin daha önce yazdığı birçok haber doğru çıkmıştı. Mac Otakara’nın taze iddiasına göre Apple, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte iPhone Edition adında bir model tanıtacak. Bu model, Apple Watch Edition gibi lüks segmentte yer alacak. Fiyatının da 1000 doların üstünde olacağı iddialar arasında yer alıyor.

Kaynak, Apple’ın şu anda birden çok prototipi test ettiğine de dikkat çekiyor. Farklı ekran teknolojilerinin ve kasa materyallerinin olduğu prototipler var. Bazılarında LCD ekran varken bazılarında ise AMOLED ekran var. Prototiplerin home tuşu olan ve olmayan olarak da test edildiği raporda geçen diğer ilgi çekici bir detay. Apple kasada ise cam, alüminyum, seramik materyallerini deniyormuş.

Mac Otakara, Apple’ın yeni modeli 5 inç’lik ekran, kablosuz şarj ve çift kamera ile çıkaracağından oldukça emin. Ekran uçtan uca çerçevesiz olacak. iPhone Edition’un eylül ayında tanıtılmasına karşın daha sonra satışa çıkması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ