Akıllı Gündem

iPhone 8 Galaxy S8’den daha yavaş olabilir

iPhone 8 Galaxy S8’den daha yavaş olabilir

Yeni iPhone modeli internet bağlantısı konusunda Samsung Galaxy S8‘den daha yavaş olabilir.

Bunun sebebini aydınlatıcı bir şekilde paylaşan CNET, eğer tarih tekerrür ederse aynı senaryonun tekrar yaşanabileceğini belirtiyor.

Öncelikle bu ayın başlarında Qualcomm‘un Apple‘a açtığı karşı davayı bir hatırlayalım. Bu davada Qualcomm, Amerika merkezli şirketi bilerek kendi modemlerini tam kapasitede kullanmamakla suçladı. Qualcomm’un oluşturduğu senaryoya göre, hem kendilerinden hem de Intel‘den modem satın alan Apple son kullanıcıya ulaşan ürünlerin birbirine denk olması için iki yonga setinin de performanslarını eşit düzeyde kullanıyor. Bu da Qualcomm’a ait yonga setinin tam performansta kullanılmamasına sebep oluyor.

Şimdi konumuza dönelim. Qualcomm’un son amiral gemisi Snapdragon 835, Gigabit LTE download ve upload hızları sağlayan Snapdragon X16 LTE modem özelliğine sahip. Gigabit LTE ise, şimdiki kablosuz standardı olan 4G LTE‘nin çok üzerinde bir hız anlamına geliyor.

Ancak CNET’in belirttiğine göre Intel kendi yonga setinde Gigabit LTE desteğini önümüzdeki yıla kadar sunmayı düşünmüyor. Eğer Apple yeni iPhone 8 için de hem Intel’den hem Qualcomm’dan yonga seti satın alırsa, yine ürün performansını son kullanıcı için eşit hale getirmeye çalışacaktır. Bu da iPhone 8‘de Galaxy S8‘de bulunan Gigabit LTE desteğinin bulunmaması anlamına geliyor.

Gigabit LTE desteğinin şimdilik sınırlı sayıda şehre geleceğini düşünürsek bu özellik sizin için gerekli görünmeyebilir. Ancak, aldığınız akıllı telefonu uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız, bu kesinlikle elinizde olmasını isteyeceğiniz bir özellik olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ