Akıllı Gündem

iPhone 7s Plus model cihazı canlı olarak sızdı

Amerikan teknoloji devi Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı amiral gemilerinden biri olan iPhone 7s Plus’ın model birimi canlı olarak görüntülendi. Selefine göre tasarım olarak çok fark bulunmayan cihazda en dikkat çekici değişiklik cam yüzey ve anten şeritleri oldu.

iPhone 7s Plus model cihazı canlı olarak sızdı

Apple‘ın yeni akıllı telefon modellerinin tanıtılmasına neredeyse bir ay gibi bir süre kaldı. Ancak, buna rağmen cihazların görüntü ve bilgilerine dair sızıntılar gelmeye devam ediyor. Görünen o ki günü gelip büyük resmi görene kadar da devam edecek.

Bu kez sızdırılan fotoğraflar ise tanıtılması beklenen cihazlardan biri olan iPhone 7s Plus‘ın model cihazına ait canlı görüntülerden oluşuyor. Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı cihazın arka kapağında standart alüminyum yerine cam kullanıldığı ilk dikkat çeken detay diyebiliriz.

iPhone 7s Plus’ın tasarımına şöyle etraflıca bir göz attığımızda selefinden çok farklı olmadığını görüyoruz.

Yeni amiral gemisi modellerinin cam yüzeye sahip olarak üretileceği daha önce sık sık dile getirildi. Zira artık kablosuz şarj teknolojisine giriş yapacak Apple’ın bu özellik için böyle bir değişikliği yapması gerekiyordu. Arka kapakta cam materyal kullanılmasının kablosuz şarj özelliği için gerektiği bilinen bir gerçek. Ancak daha önce kullanılan alüminyumun da ısıyı yayma konusunda camdan çok daha verimli olduğu söylenebilir. Bakalım kablosuz şarj için yapılan bu değişiklik herhangi bir ısınma problemine neden olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Yeni amiral gemileriyle ilgili sevindirici bir değişiklik ise anten şeritlerinin tamamen kaldırılmış olması.

Apple’ın yeni amiral gemisi modelleri iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8‘i Eylül ayında resmi olarak tanıtması bekleniyor. Ancak, iPhone 8’in en azından Ekim ayına kadar raflara gelmeyeceği düşünülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ