Akıllı Gündem

iPhone 7’nin panik tuşu hırsızlığa çözüm olabilir

Apple’ın yeni aldığı patente göre, iPhone S5’ten beri Home tuşu olarak kullanılan parmak izi tarayıcı, iPhone 7’de panik modunu etkinleştirmek için kullanılabilir.

iPhone 7’nin panik tuşu hırsızlığa çözüm olabilir

Hırsızların çalıntı telefonları kullanmasını engelleyen parmak izi ile etkinleşen panik modu’nun patenti Apple tarafından alındı. Apple’ın bir sonraki iPhone’unda cihazı kitleyen ve acil hizmet servisine uyarı mesajı ileten bir dahili panik butonu olabilir.

2014 yılında patent ofisinden geri dönen proje bu hafta içinde onaylandı. Apple’ın aldığı bu patente göre, iPhone S5’ten beri Home tuşu olarak kullanılan parmak izi tarayıcı, panik modunu etkinleştirmek için kullanılabilir. Bu mod bir kez etkinleştirildiğinde (sahibi tarafından aksi ayarlanmazsa) iPhone’daki hiçbir veriye ulaşılamayacak.

 

Eklenebilecek diğer özellikler

Telefonu kimi kullandığını tespit etmek için kamera ya da mikrofon kaydı etkileşebilir. Olası bir hırsızlık sonucunda bu kayıtların polise otomatik olarak gönderilmesiyle, telefonun bulunması ve suçlunun yakalanması mümkün hale gelecektir.

Değeri 3500 Liraya kadar çıkabilen iPhone’lar hem maddi değerleri hem de içerdikleri kredi kartı numarası gibi özel bilgiler yüzünden hırsızların gözdesi. Bu sebeple şirket, App Store’da çoktan Find My iPhone (iPhone’umu Bul)adlı ücretsiz bir uygulamaya sahip. Bu uygulama ile kullanıcılar iPhone’larının nerede olduğunu uzaktan kontrol edebiliyorlar. Yeni gelen panik modu ise size daha kesin bir çözüm sağlayacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ