Akıllı Gündem

iPhone 7’de kulaklık jakları tarih oluyor

iPhone 7’de kulaklık jakları tarih oluyor

Eğer söylentiler doğruysa, iPhone bir sonraki telefonuyla 3.5mm boyutundaki kulaklık jaklarını ortadan kaldıracak. Apple, klasik kulaklık giriş yerini kaldırarak çıkarmayı planladıkları bir sonraki telefon olan iPhone 7’yi 1mm’den daha fazla inceltebilecek.

Kulaklıklar artık jak yerine ya iPhone’un Lightning portuyla ya da Bluetooth vasıtasıyla kablosuz bağlanacak. Her ne hikmetse Apple, pahalı kulaklıklar yapan Beats’in sahibi ve onlarca yıllık klasik kulaklık girişi kaldırılırsa bu da Beats’in satışlarında çok büyük bir artışa sebep olacak.

 

Yüksek ses kalitesi

Konuya teknolojik açıdan bakacak olursak bu değişimin iyi yanı, kulaklarımıza artık daha yüksek kaliteli ses girecek. Bunun sebebiyse kulaklık ve iPhone arasındaki bağlantı tamamen dijital olacak. Öte yandan kulaklığınız artık dünyadaki diğer tüm cihazlara uyumlu olmayacak.

Böyle bir değişikliğin dedikodusu ilk defa çıkmıyor. Bu yılın başlarında da iPhone’un, kullanımı pek yaygın olmayan 2.5mm girişli kulaklıklara geçeceğinin söylentisi yayılmıştı.

Geçen sene Apple Ligtning Port ile ses desteğini tanıtmıştı. Fakat Philips aynı teknolojiyi daha önce çıkararak bu yarışta Apple’ı alt etmişti.

Apple’ın atacağı bu adım büyük bir tartışma konusu yaratacak gibi görünüyor. Bu yüzden Apple’ın bu değişimi yapmaya cesareti var mı, bunu izlemek heyecanlı olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ