Akıllı Gündem

iPhone 7 fabrika ayarlarına nasıl döndürülür

iPhone ve iPad’ler donma ve kilitlenme sorunlarında fabrika ayarlarına döndürerek sıfırlamak en etkili çözümdür. Peki iPhone ve iPad nasıl sıfırlanır?

iPhone 7 fabrika ayarlarına nasıl döndürülür

iPhone 7‘yi fabrika ayarlarına döndürmek sanıldığı kadar basit bir işlem değildir ve kesinlikle her zaman yapılmaz. Bir kez iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde o zamana kadar kaydettiğiniz ayarlarınızı, müzik, video ve fotoğraflar gibi bütün verilerinizi kaybedersiniz.

Ancak telefonunuzu sattığınız için ya da başkasına verdiğiniz için her şeyi kalıcı olarak silmek istiyorsanız telefonu fabrika ayarlarına döndürmek en doğru karar. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek için bir sürü sebebiniz olabilir ama önce iPhone’u yeniden başlatmayı deneyin. Sıfırlamadan önce mutlaka dikkat edin! 

iPhone’u bilgisayarınıza bağladıktan sonra “Şimdi yedekle” ye tıklayın. Fotoğraf, uygulama, ayarlar ve diğer önemli dosyalarınızı yedeklerseniz telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdükten sonra da aynı bilgileri tekrar telefonunuzda bulabilirsiniz.

1. Yöntem: Doğrudan iPhone’dan fabrika ayarlarına döndürme

Adımlar: Ayarlar> Genel> Fabrika ayarlarına dön

Resetleye bastıktan sonra aşağıdaki seçenekleri tercih edebilirsiniz:

1.Her şeyi sil

2. Tüm ayarları ve içerikleri sil

3. Bağlantı ayarlarını sil: Bu seçenek önceden kaydedilmiş olan tüm bağlantı bilgisini ve VPN bağlantı ayarlarını siler.

4. Tuş takımı sözlüğünü sil: Eklediğiniz tüm sözcükleri siler.

5. Anasayfa taslağını sil

6. Konum gizliliğini sil: Tüm konum bilgilerini ve gizlilik ayarlarını ilk haline getirir.

7. Menünün en sonunda ise iPhone’u sil seçeneğini bulacaksınız. Bu seçenek telefonunuzun bütün ayarlarını ilk haline çevirir.

Bunlardan birini seçtikten sonra telefonunuz yeniden başlatılacak ve ilk aldığınızda görmüş olduğunuz “Başlamak için dokunun” yazısını göreceksiniz.

2. Yöntem: iTunes’u kullanarak fabrika ayarlarına döndürme

Bu yöntemi iTunes ya da masaüstü bilgisayarınız ile uygulayabilirsiniz.

1. iPhone’u bilgisayara bağlayın.

2. iTunes’u çalıştırın.

3. iPhone tanımlandığında, iPhone seçeneğine tıklayın.

4. iPhone’ı sıfırla seçeneğine dokunun.

5. İşlem gerçekleşmeden önce ilk olarak yedekleme yapmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır.

6. Yedeklemeyi iTunes ya da iCloud ile yapabilirsiniz. Yedekleme sayesinde bütün fotoğraf, uygulama, rehber ve ayarlarınızı kurtarabilirsiniz.

7. Yedeklemeden sonra ise sıfırla seçeneğine dokunun.

8. Böylece iTunes telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürecek.

9. Telefonunuz başarıyla fabrika ayarlarına döndürüldükten sonra telefonunuz tekrar başlatıldığında İOS kurulum asistanını göreceksiniz. Bu aşamada yedeklediğiniz dosyaları tekrar kurmayı ya da telefonunuzu tamamen sıfırlamayı seçebilirsiniz.

Bazı durumlarda sıfırlama ya da yedekleme seçenekleri kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayamayabilir. Bu gibi durumlarda kurtarma modu ya da DFU modu size yardımcı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ