Akıllı Gündem

iPhone 6 için ücretsiz pil değişimi hayal oldu

Pil sorunu yaşayan iPhone 6 kullanıcılarının beklediği değişim programı başka bahara kaldı. Apple, pil değişimi yapılmayacağını açıkladı.

iPhone 6 için ücretsiz pil değişimi hayal oldu

Apple, geçtiğimiz Kasım ayında iPhone 6s modeli için bir ücretsiz pil değişimi programı başlatmıştı. Apple, bazı “hatalı” cihazlarda gerçekleşen ve cihazların şarjı olmasına rağmen aniden kapanmalarını sağlayan sorun için böyle bir programı uygulamaya gitmişti.

Ancak bunun yanı sıra bazı iPhone 6 kullanıcıları da benzer sorunları yaşadıklarını belirtmişler ve Apple’dan aynı şekilde bir pil değişim programı başlatmalarını beklemişlerdi. Bugün 9to5Mac’in Japon kaynak Macotakara’ya dayandırdığı haberinde Apple’ın aynı şekilde iPhone 6 kullanıcıları için de bir ücretsiz pil değişim programı başlatacağını bildirmişti.

Apple raporu yalanladı
Diğer taraftan bu rapor kısa sürede internet dünyasında yayıldı ancak az önce Apple’dan AppleInsider’a yapılan bir açıklamayla birlikte yalanlama geldi. Görünüşe göre Apple’ın şu anda iPhone 6 cihazı için ücretsiz pil değişim programı gibi bir planı bulunmuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ