Akıllı Gündem

iOS’un gizli özellikleri

iOS 9’un keşfedilmeyi bekleyen birçok özelliği var. İşte bazıları:

iOS’un gizli özellikleri

Video kayıt çözünürlüğünü değiştirmek: Ayarlar’a gidin > Foto & Kamera > Video kaydet ve seçeneklerden 720p HD / 30fps, 1080p HD / 30 or 60fps seçin. Slo-mo videolar için de benzer seçenekler çıkıyor.

Video playback sırasında zoom’a basın: Bu özellik kendi kendini açıklıyor zaten. Video hareket halindeyken zoom’unu ayarlayın

Geri butonu: Farklı uygulamalar arasında linkleri takip ederken ya da bildirimleri kontrol ederken iOS 9 size bir önceki ekrana dönme olanağı verir. Ekranın üst solundaki önceki uygulamalara dön seçeneğini tıklayın.

Çoklu foto ve videoları seç: Herhangi bir albümü aç, sağ üstte seç butonunu tıkla, basılı tut ve görüntüleri seçmek için sürükle.

Album görüntülemesine geri dön: Bir fotoyu görüntülerken kapatmak için fotonun üstüne aşağı doğru hızlıca vurun. Bu hareket sizi albüm görünümüne götürecektir, böylelikle sol üst köşedeki geri tuşuna basmanıza gerek kalmayacak.

Fotolar arası hızlı geçiş yap: Bir fotonun altındaki kaydırma butonu üzerinde parmaklarınızı hareket ettirin ve fotolar arası geçiş yapmaya başlayın.

Çoklu görüntüleri saklayın: İstediğiniz görüntüleri seçin ve paylaş’a tıklayıp Sakla seçeneğini seçin.

Email ekleri: Mail yolu ile bir görüntü alırsanız uygulamadan çıkmadan bildiri alırsınız. Sadece görüntünün üstüne tıklayın ve menüye dönmek için basılı tutun. Sonra Markup (biçimlendirme) seçeneğini bulun ve yanıtla seçeneğine tıklayın. Şimdi görüntüyü kullanabilir, hatta bir yazı ve imza ekleyebilirsiniz.

Öneriler: Ana ekranı sola kaydırın ve lokasyon bazlı önerileri görün. Yakındaki restoran, mağazalar, barlar, benzin istasyonlarını görebilirsiniz.

Gelecek buluşmanız için seyahat hatırlatıcısı: Takvim uygulaması bir sonraki randevunuz için ne zaman ayrılmanız gerektiğini hatırlatır.  Yeni bir veri girerken Seyahat Zamanına gelin ve saati çalıştırın.

Hızlıca bir foto ya da video yollayın: Kayıt arayüzünü görmek için kamera ikonuna gelin ve basılı tutun. Bir foto ya da video çekin. Bu otomatik olarak mesajınıza yüklenecektir, ama diğer iOS versiyonları gibi otomatik olarak yollamayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ