Akıllı Gündem

iOS güncelleme sorunları ve pil yüzde hatası

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 8.1.2 güncellemesi sonrası pil yüzdesi ve çeşitli hatalar ortaya çıktı

iOS güncelleme sorunları ve pil yüzde hatası

Apple, geçtiğimiz gün mobil cihazları için yeni iOS 8.1.2 güncellemesini yayınladı. iPhone ve iPad”de, iTunes Store”dan alınan zil seslerinin cihazdan silinmesine neden olan hatayı ve adı açıklanmayan başka hataları da düzeltmek için dağıtılan güncelleme, yeni bir probleme neden oldu.

Yeni problem pil yüzdesi

iOS 8.1.2 güncellemesini yükleyen Apple kullanıcıları, çeşitli forumlara pil yüzdesinin şarjdayken veya normal kullanımda bir anda değiştiği belirtilmiş. Kullanıcılardan bazıları iPhone şarjdayken %45 gösteren pil yüzdesinin aniden %80”e fırladığı, bir başka kullanıcı ise iPhone 5S”sini kullanırken pil göstergesinin birkaç saat boyunca %60”da kaldığını ama sonra %38”e düştüğünü belirtti. Ancak forumlarda yazılanlar bu kadarla kalmıyor. Bazı kullanıcılar hataların giderildiğini belirtirken, bazı kullanıcılarda başka başka problemleri dile getirdiler. İşte Apple kullanıcılarının dile getirdiği o yorumlardan bazıları..

– Güncellediğime pişman oldum desem yeri. 3g veya wifi açıkken 2 dk da %1 şarj gidiyor dikkatle izledim bu durumu. Arka planda uygulama yenile kapalı durumda iken birde… Çok vahim bir durum……….

– Merak ediyorum hangi hatayı düzelttiler. Wifi kopma problemi ve arama cevaplandığında zilin çalmaya devam etme hatası aynen devam ediyor.

– video oynatma sorunu giderilmemiş. Videoyu ileri aldığımda görüntü kalıyor sadece saniye işliyor. İnternet ile alakalı bi problem değil 25mbit internet kullanıyorum. bu hata çok can sıkıcı

– Sorunlar kullanicidan kullaniciya degisiyor arkadaslar wifi kopma sorunu bende .8.1.1 de gitti ama bazi arkadaslarimda devam ediyor. Tavsiyem guncellemeyi itunes uzerinden bilgisayardan indiriniz

– Hatalar devam şarjın iki iki gitmesi giderilmemiş bile.

– 4s istediğim seviyeye geldi teşekkürler..

– 5s te problemler çok düzeltilmesi gerekiyor örneğin rehberde isimle arama Yapacağımız zaman klavye açılmıyor bazen bunun gibi daha neler

– oda bişeymi pil yüzdem 1 iken şarza takınca 50 gösteriyor. 100 gösterirken 5dk sonra 30 larda

Sizde iOS 8.1.2 güncellemesi sonrası yaşadığınız hata ve iyileştirmeleri bu sayfada paylaşarak diğer okuyuculara fikir verebilir, yardımcı olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ