Akıllı Gündem

iOS 11 ile 32 bit uygulamaların sonu mu geldi

32 bit uygulamaların App Store arama sonuçlarında çıkmaması iOS 11’de sadece 64 bit uygulamaların olacağı iddialarını güçlendirdi. İşte detaylar…

iOS 11 ile 32 bit uygulamaların sonu mu geldi

iOS 11 işletim sisteminin WWDC 2017‘de tanıtılmasına çok az bir süre kala App Store üzerinde yer alan 32 bit uygulamalar arama sonuçlarında çıkmamaya başladı. Bu da önümüzdeki hafta geliştiricilere, sonbaharın sonu gibi de kullanıcılara sunulacak olan iOS 11’in 32 bit uygulamaları desteklemeyeceği iddialarını oldukça güçlendiriyor.

Bu yılın başlarında iOS 11‘in 32 bit uygulamaları desteklemeyeceğine ve iOS 10.3 güncellemesinin bu konuyla ilgili bir uyarı içerdiğine dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Çıkan uyarıda geliştiricinin uygulamasını güncellemesi gerektiği, aksi takdirde iOS’un gelecek versiyonlarında çalışmayabileceği ibaresi yer alıyordu.

Şimdi ise 32 bit uygulamalar App Store arama sonuçlarında çıkmamaya başladı. Bu durum, geliştiricileri uygulamalarını güncelleyerek iOS 11’e hazırlanmaya sevk etmek için bir adım olarak görülüyor.

Apple WWDC 2017: Nedir, ne zaman, nasıl izlenir, ve neler bekliyoruz?

64 bit uygulamalar ilk olarak 2013 yılında iPhone 5S modelinin çıkmasıyla desteklenmeye başlanmıştı. iOS 9 ile de Apple kullanıcıları 32 bit uygulamaların cihaz performansını yavaşlatabileceği konusunda uyarmaya başlamıştı. Şimdi ise şirketin iOS 11 ile birlikte 32 bit desteğini tamamen bitireceği görülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ