Akıllı Gündem

iOS 11 beta 5 yayınlandı, işte getirdiği yenilikler

Teknoloji devi Apple’ın WWDC 2017 etkinliğinde tanıttığı, iPhone ve iPad kullanıcılarına büyük yenilikler sunan iOS 11 beta sürümünün beşinci güncellemesi geldi. Birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

iOS 11 beta 5 yayınlandı, işte getirdiği yenilikler

Teknoloji devi Apple‘ın WWDC 2017 etkinliğinde tanıttığı, iPhone ve iPad kullanıcılarına büyük yenilikler sunan iOS 11 beta sürümünün beşinci güncellemesi geldi. Birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

300 Mb boyutuyla karşımıza çıkan iOS 11 beta 5 güncellemesinin getirdiği en dikkat çekici yeniliklerden biri 32 bit uygulamaların fişini çekmek oldu. Bunun olacağı zaten iOS 11 tanıtılırken Apple tarafından duyurulmuştu. Gelen bu güncellemeyle birlikte uygulamalarını 64 bit’e çevirmeyen kullanıcılar şansını tamamen kaybetmiş oldu. Zira uygulamaları ne sonraki beta sürümlerinde ne de iOS 11’de yer almayacak.

Bu önemli gelişmeyi de duyurduktan sonra gelin hep birlikte iOS 11 beta 5 güncellemesinin getirdiği hata düzeltme ve yeniliklere bir göz atalım:

  • Bir iOS veya Mac aygıtında yer açmak için mesajların iCloud’ta depolanmasına izin veren Apple’ın iCloud Mesajlar özelliği iOS 11 Beta 5 ile kaldırıldı.
  • Kontrol Merkezi’ndeki Müzik uygulaması kısayolu, AirPods, hoparlör ve AirPlay cihazları gibi yakın ses kaynaklarını listeleyen yeni bir simge ile yeniden tasarlandı.
  • Ayarlar uygulamasının simgesi yenilendi.
  • Kamera uygulamasının simgesi yenilendi.
  • iPhone veya iPad’te ekran kaydı yaparken, kayıt işleminin yapıldığını bildiren gösterge çubuğu artık mavi yerine kırmızı renkte ve daha belirgin halde.
  • Apple Müzik artık daha koyu bir video player’a sahip
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ