Akıllı Gündem

iOS 10.2 için Jailbreak çıktı! iOS 10.2 Jailbreak nasıl kurulur?

Apple’ın iPhone 7, 7 Plus, iPhone 6s, 6s Plus, iPhone SE ve iPad Pro cihazları için iOS 10.2 Jailbreak çıktı. iOS 10.2 Jailbreak nasıl kurulur? iOS 10.2 Jailbreak için neler gerekli? Yalu iOS 10.2 Jailbreak indir?

iOS 10.2 için Jailbreak çıktı! iOS 10.2 Jailbreak nasıl kurulur?

Apple’ın yeni iOS sürümü 10.2 birçok iPhone ve iPad cihazında kullanımda. Jailbreak meraklıları uzun süredir 10.2 sürümü için jailbreak aracının yayınlanmasını bekliyor. Luca Todesco isimli geliştirici, Yalu iOS 10.2 Jailbreak kaynak kodunu/aracını 64 bit iPhone ve iPad cihazlar için kulalanıma sundu.
Ancak jailbreak yapmadan önce dikkat etmek gerekiyor. Çünkü Yalu iOS 10.2 Jailbreak sürümündeki “eksiklikler” dikkat çekiyor. Yalu iOS 10.2 Jailbreak, iOS 10.2 çalıştıran cihazlar için tam işlevli bir Jailbreak uygulaması olmadığının anlaşılması gerekiyor. Bunun anlamı, Todesco’nun ve Jailbreak’e işlemine yardım eden diğer kişilerin, iOS 10.2 JB işlemlerini hızlandırmak için daha fazla destek bulmak adına böyle bir adım atmış olmalarıdır. Yani birileri işi üstlenmezse iOS 10.2 Jailbreak ya gecikecek ya da hiç gelmeyecekti.

Buradan sonra jaibreak işlemini 64 bit cihaz sahibi ve tecrübeli okuyucuların yapmasında fayda var.
iOS 10.2 Jailbreak sadece 64 bit cihazlar için yani iPhone 7, 7 Plus, iPhone 6s, 6s Plus, iPhone SE ve iPad Pro (9.7 inç ve 12.9 inç) için kullanılabilir. 32 bit cihazlar için yani iPhone 5, 5c, 4s ve diğer 32 bit iPad ve iPod touch modelleri için şu anda destek sunulmadı.
iOS 10.2 Jailbreak kurulumu için gerekli olanlar
Kuruluma başlamadan önce Yalu iOS 10.2 Jailbreak’in beta aşamasında olduğunu ve hatalara neden olabileceğini unutmayın.
Cihazınızda iOS 10.2 sürümü yüklü olmalıdır. Eğer cihazınız iOS 10.2.1 sürümü yüklüyse hemen sürümünüzü 10.2 sürümüne güncelleyin Apple henüz geri dönüşleri kapatmadı.
İlk olarak Yalu iOS 10.2 Jailbreak .IPA dosyasını buradan indirin
Cydia Impactor’ü buradan indiriniz
Apple Hesabı veya bir geliştirici Apple Kimliğine ihtiyacınız var. Ücretsiz Apple hesabını buradan oluşturabilirsiniz
iTunes son sürümünü kurulu olmalı. Buradan son sürümü indirebilirsiniz

 

iOS 10.2 Jailbreak Nasıl Kurulur?
1- 64 bit uyumlu iPhone veya iPad’i bilgisayara bağlayın
2- Jailbreak öncesi her ihtimale karşı iTunes üzerinde tam yedek alın
3- iOS cihazınızın Ayarlar > Touch ID ve Parola adımlarından iPhone’un Kilidini Açma özelliğini devre dışı konumuna getirin
4- Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul özelliğini devre dışı bırakın
5- Cydia Impactor’u başlatın.
6- Yalu102 iOS 10.2 Jailbreak IPA dosyasını Cydia Impactor’un üzerine sürükleyip bırakın.
7- Cydia Impactor sizden Apple kimliğinizi isteyebilir. Bu adımda güvenle, geçerli ve aktif olan Apple Kimlik bilgilerinizi kullanın.
8- Şimdi Cydia Impactor’un Jailbreak uygulamasını cihazınıza yüklemesini bekleyin.
9- Yükleme işleminin tamamlanmasının ardından cihazınızın bilgisayar bağlantısını kesin. Ayarlar > Genel > Profil menüsüne gidip bekleyen profil dosyasını onaylayın. Onaylama işlemini profil dosyasının üstüne dokunup güven diyerek yapabilirsiniz.
10- Şimdi “yalu102” Jailbreak uygulamasını ana ekranınız üzerinden başlatın ve uygulamanın işini yapması için 10-20 saniye bekleyin. Temelde beyaz bir ekran görünecektir ve sonrasında kapatıp ana ekranınıza Cydia’yı getirecektir.
Cydia ana ekranınızda görünmüyorsa, cihazınızı yeniden başlayın ve tekrar kontrol edin. Yine gelmediyse Adım 1’den itibaren tüm işlemleri tekrarlayın.
Evet, işte hepsi bu kadar! Artık Cydia yüklü ve aktif bir Jailbreakli cihaza sahipsiniz.
iOS 10.2 Jailbreak için Önemli Hatırlatmalar
Daha önce de belirttiğimiz gibi bu Jailbreak aracı, semi-untethered’tir. Yani cihazınızın her yeniden başlatılması sonrasında cihazınızı yeniden Jailbreak’lemeniz gerekecektir. Bunu yapmak için yukarıdaki 10 adımı tekrar uygulamanız gerekecektir.
Eğer ki JB işlemi için Apple Kimliğinizi kullandıysanız, Jailbreak’in yeni gün sonra süresi dolacaktır ve kullanılamaz hale gelecektir. Bu durumda Adım 5’ten itibaren işlemleri yeniden yapmanız gerekecektir. Eğer ki ücretli olarak satın aldığınız, aktif bir Apple geliştirici hesabınız varsa böyle bir sınırlamaya takılmazsınız. (Kurulum Kaynak: applefoni.com)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ