Akıllı Gündem

iOS 10.2.1 güncellemesi sorunlara çare olmadı

Apple’ın dağıtıma sunduğu iOS 10.2.1 güncellemesi sonrası pil sorunu devam ediyor. Apple’ın iOS 10.2 güncellemesinde başlayan ani kapanma sorununu iOS 10.2.1 güncellemesi ile çözeceği bekleniyordu ama beklenen gerçekleşmemiş gibi gözüküyor.

iOS 10.2.1 güncellemesi sorunlara çare olmadı

Apple, mobil işletim sistemi iOS’un gelişimi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 10.3 güncellemesinin hazırlıklarını yapan Apple, geçtiğimiz gün 10.2.1 güncellemesini dağıtıma sundu. Apple, yeni güncellemeyle birlikte iOS işletim sistemli iPhone ve iPad mobil cihazlarındaki sorunları gidermeyi ve güvenliği artırmayı planlıyordu. Ancak görünüşe göre iPhone ve iPad’deki iOS 10 ile başlayan pil sorunu devam ediyor.

10.2.1 güncellemesini yükleyen iPhone ve ipad kullanıcıları yaşadıkları sorunları çeşitli forumlarda ve sayfalarda yüksek sesle dile getirmeye başladı. Kullanıcılar özellikle iPhone’unun pil seviyesi %30 – %40 iken, cihazlarının beklenmedik şekilde kapanmasından şikayetçiler. Bu orana rağmen telefonun kısa süre içerisinde beklenmedik şekilde kapanması kullanıcıları çileden çıkardı. Sorunun iOS 10.2‘den kaynaklandığı düşünülüyor ve Apple’ın bunu iOS 10.2.1 güncellemesi ile çözeceği bekleniyordu ama beklenen gerçekleşmemiş gibi gözüküyor.
Apple, güncelleme sonrası yaşanan hataları iOS 10.2’ye yüklediği yeni yazılımla takip ediyor. Şirket, kullanıcıların yaşadığı bu soruna çözüm olacak yeni güncellemeyi yakında yayınlayabilir. Ancak iPhone ve iPad kullanıcıları bu hata ile ne kadar yaşar ve ne kadar sabreder bilinmiyor.

Sizde iOS güncellemesi sonrası yaşadığınız sorunları veya bulduğunuz çözümleri sayfamızdan paylaşarak okuyucularımıza fikir verebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ