Akıllı Gündem

İnternet bağlantısı yavaş olanlar için Twitter Lite geldi

Twitter, mobil internet bağlantısı yavaş bölgeler için daha hafif sürümü Twitter Lite uygulamasını duyurdu. İşte Twitter Lite’ın özellikleri.

İnternet bağlantısı yavaş olanlar için Twitter Lite geldi

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, büyük bir yeniliğe imza attı. Kullanıcılar Twitter’ı kullanırken yavaş internet bağlantısı, pahalı veri kotaları ve mobil cihazlarda yeterli alan kalmaması gibi bazı engellerden şikayetçi oluyordu. Bu şikayetleri dikkate alan Twitter, veri kullanımını en aza indiren, yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabilen, güvenilir olmayan mobil bağlantılarda hızla düzelebilen ve cep telefonunuzda sadece 1 MB’lık yer kaplayan yeni uygulaması Twitter Lite’ı duyurdu.

Twitter Lite, %30’e varan oranda daha hızlı yüklenmesi ve Twitter’da daha hızlı navigasyon yapılmasını sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Twitter Lite; sizin timeline’ınız, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri içeriyor.

Uygulamada bunlara ek olarak kullanılan mobil veri miktarını daha da azaltan bir “veri tasarruf modu” da getirildi. Bu moddayken, tam yükleme gerçekleştirmeden önce fotoğraf ve videoları önizleme şeklinde göreceksiniz. Böylelikle veri kullanımını %70 daha da azaltarak Twitter’ın mobil verinin daha fiyatlı olduğu alanlarda kullanılması sağlandı.

Twitter Lite, Android cihazlardaki Google Chrome ve diğer günümüz tarayıcılarında ek özelliklere de sahip. Bundan böyle çok sayıda anlık bildirimler alacaksınız ve böylelikle gün içinde Twitter’da olanlar hakkında haberdar olacaksınız.


Geçici olarak bağlantınız kopsa da Twitter Lite size çevrimdışı destek de sağlayacak; böylece Twitter’ı kullanırken kesinti yaşamayacaksınız.
Twitter Lite’ı cihazınızın ana ekranına ekleyerek sadece tek bir tıkla Twitter’a girebilirsiniz.

Bugünden itibaren Twitter Lite’ı akıllı telefonunuz veya tabletinizden mobile.twitter.com adresine girerek edinebilirsiniz. Twitter Lite ile ilgili daha fazla bilgiye lite.twitter.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu adresten, Twitter Lite’ı nasıl oluşturduğumuza dair daha derin bir bakış açısı edinebilirsiniz.

Twitter
Twitter Lite; Asya Pasifik, Güney Amerika ve Afrika gibi gelişen pazarlarda yaşayanların Twitter’ı mobil cihazlarında ilk kez deneyimlemeleri bakımından önemli bir uygulamadır.

Bugün Hindistan’da 200 milyonun üzerinde üyeye sahip ülkenin en büyük telekom operatörlerinden olan Vodafone ile Twitter Lite’ı 2G müşterilerine tanıtması çerçevesinde işbirliği yapıldı. Böylece yeni başlayan kriket sezonu sırasında kullanıcılar, Hindistan 1. Ligi’ndeki takımlar, oyuncular ve maçlarla ilgili anlık bildirimleri alabilecekler.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ