Akıllı Gündem

Instagram’da alışveriş dönemi başlıyor!

Instagram’da alışveriş dönemi başlıyor!

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan ünlü sosyal medya uygulaması Instagram‘ı artık bilmeyenimiz yoktur. Ancak kullanıcıların fotoğraf ve anılarını paylaşmasının yanı sıra dev uygulamanın butik satıcılar için tam bir hazine niteliğinde olduğu da yadsınamaz bir gerçek.

Instagram da bunun farkına varmış olacak ki başlı başına bir alışveriş platformu olma yolunda ilk adımını atma hazırlıklarına başlamış bile.

Şuan test aşamasında olan bu yenilik ile birlikte birbirinden ünlü markalar görüntüde yer alan ürünlerini etiketleyebilecek. Kullanıcılar da sadece etiketin üzerine dokunarak başka herhangi bir internet sayfasına gerek olmadan alışveriş yapabilecekler.

Peki bu özellik nasıl işleyecek?

Aslında Instagram üzerinde yer alacak bu yeni özelliğin işleyişi oldukça basit. Kendinizi herhangi bir e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yaparmış gibi düşünebilirsiniz. Öncelikle markanın uygulama üzerinde paylaştığı görüntünün hemen sol alt kısmında “ürünleri görmek için dokunun” ibaresi yer alacak. Böylelikle görüntüye bir kez dokunduğunuzda ekrana ürünlerin etiketi gelecek. Beğendiğiniz ürünün etiketine dokunarak Instagram‘dan hiç çıkmadan o ürünün daha büyük ve detaylı bir resmine, açıklamasına, ve fiyatına ulaşabileceksiniz. Yeni açılan bu ekranda fiyatın hemen yanında “satın al” butonu yer alacak. Bu butona bastığınızda da son adım için o markanın internet sitesine yönlendirileceksiniz. İşte bu kadar basit.

Instagram‘ın bu yenilikçi hamlesi milyonların alışveriş alışkanlığını değiştirecek bir adım olabilir. Bakalım hangi markalar bu platformda yerini almak için birbiriyle yarışacak zamanla hep birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ