Akıllı Gündem

Instagram, Snapchat’in en önemli özelliğini kopyaladı

Instagram, rakibi Snapchat’in özelliklerini kopyalamaktan geri kalmıyor. Instagram, son olarak rakibinin en önemli özelliği olan ‘Hikayeler’i platformunda kullanıma sundu.

Instagram, Snapchat’in en önemli özelliğini kopyaladı

Sosyal medya platformları arasındaki rekabet her geçen gün artarak devam ediyor. Sosyal medyanın devleri kullanıcı sayılarını artırabilmek, hatta mevcut olan sayılarını koruyabilmek için rakiplerindeki özellikleri platformlarında kullanıma sunuyorlar. Instagram’da platformunu sürekli geliştiren ve rakiplerindeki özellikleri kullanıcılarına sunan firmaların başında geliyor. Instagram, en çok özellik kopyaladığı, devşirdiği Snapchat’in bir özelliğini daha kullanıma sundu.

Facebook, Snapchat’te yer alan özellikleri kopyalayarak kendi platformu ve diğer sahip olduğu Instagram, Messenger ve WhatsApp gibi platformlarda kullanmaktan hiç çekinmiyor. Görünen o ki şirketin bu stratejisi tuttu!

Instagram Hikayeler (Stories) özelliği ile kullanıcılar, 24 saat süre kalacak ve daha sonra yok olacak şekilde birden fazla hatta istediği kadar fotoğrafı ve videoyu paylaşabiliyor. Ek olarak, yazı ve çizim araçlarıyla bunlara canlılık katmanız mümkün.

Son olarak şirket, her gün 200 milyon kullanıcının Instagram Hikayeler özelliğini kullandığını açıklamış durumda. Hatta şirket bunun şerefine, özellikte kullanılabilecek yeni selfie çıkartma yeniliğini duyurmayı ihmal etmedi ki bu da Snapchat’te sunulan bir detay. Instagram’ın 600 milyonluk bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu da not olarak düşelim.

Instagram yine geçtiğimiz günlerde Direct adlı bir özellik sunmuştu. Özellik sayesinde kullanıcılar, gruplarına veya arkadaşlarına kısa mesajlar, akışlarından gönderiler ve kaybolan fotoğraflar ile videolar gönderebiliyor. Evet, bu özellik de Snapchat’in çekirdek özellikleriyle rekabet amacıyla ortaya çıkmış durumda.

Bakalım Instagram, diğer platformlardan esinlendiği özelliklerle büyümeye devam edecek mi?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ