Akıllı Gündem

Instagram Beğeni Sayılarından Kurtuluyor mu?

Instagram Beğeni Sayılarından Kurtuluyor mu?

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram, kullanıcılar için bazı büyük değişiklere gidiyor.

Bazı kullanıcıların resimlere yapılan beğenilere (likes) fazla önem vermesi ve sahte beğeni satın alma yollarına gitmesi, Instagram yöneticilerini harekete geçirdi. Özellikle beğeni satın almanın ciddi bir iş alanı haline gelmesi oldukça etkili oldu. Son olarak Facebook’un “Instagram’da gerçekçi olmayan davranışları engelleme” amacıyla açtığı dava da bunu destekledi.

İnstagram Beğeni Sayılarından Kurtuluyor mu?

Yapılacak değişiklikte, bir kullanıcının gönderisini hala beğenebilirsiniz ve kendi gönderinizin kaç beğeni aldığını görebilirsiniz. Fakat, başka bir kullanıcının gönderisine gelen beğenileri göremeyeceksiniz. Instagram “Takipçilerinizin paylaştığınız gönderiye odaklanmasını istiyoruz, gönderinizin kaç beğeni aldığına değil. Bu uygulamayla, yalnızca gönderiyi paylaşan kişi, aldığı beğeni sayısını görebilecek” dedi.

Instagram, kullanıcıların arasındaki rekabetin düşeceğine inanıyor.Bu sayede kullanıcılar birbiriyle beğeni karşılaştırmaya devam edemeyecek. Ayrıca, yaratıcı çalışmalar yapmak isteyen kullanıcılar için baskıyı azaltarak, daha doğal ve gerçekçi gönderilerin ortaya çıkacağına inanıyor.

İnstagram Beğeni Sayılarından Kurtuluyor mu?

Bu fikir, yeteri beğeni alamayan kullanıcıların gönderilerini hemen silmesinden kaynaklanıyor. İnsanların Instagrama’a olan bağlılığının ise azalacağı düşünülüyor.

Henüz halka açılmayan bu uygulamanın, deneysel düzeyde olduğu belirtildi.

Anlaşılan o ki, yakın zamanda kullanıcılar başkalarının beğeni sayılarına veda edebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ