Akıllı Gündem

İngiltere’de yaklaşık 1 milyon kişi Brexit’i proteso etti!

İngiltere’de yaklaşık 1 milyon kişi  Brexit’i proteso etti!

AB ile İngiltere arasında krize yol açan Brexit’i protesto eden yaklaşık 1 milyon kişi Londra sokaklarına döküldü. Protestocular ikinci bir referandum çağrısında bulundu.

İngiltere'de yaklaşık 1 milyon kişi Brexit'i proteso etti!

İngiltere’nin farklı şehirlerinde People’s vote (Halkın oyları) organizasyonu tarafından düzenlenen Put it to the People (Halka bırakın) yürüyüşü Hyde Park’tan başladı.

İngiltere'de yaklaşık 1 milyon kişi Brexit'i proteso etti!

İngiltere’nin AB üyeliğinden ayrılması süreci ertelenme talebi ile çıkmaza girerken; İngiltere halkı bu konuda kendilerinin fikrinin alınması talebiyle büyük bir gösteri kararı almıştı.

İngiltere’nin farklı şehirlerinde düzenlenen yürüyüş, Brexit sürecinde İngiliz halkının görüşünün alınması gerektiğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

People’s vote (Halkın oyları) organizasyonunun düzenlediği “Put it to the People” (Halka bırakın) yürüyüşü Hyde Park’tan başladı. İngiltere Parlamentosu önünde sona ermesi beklenen yürüyüşe  700 binden fazla kişi katılacağını bildirmişti. Yaklaşık 1 milyon kişinin katılması beklenen yürüyüş devam ediyor. Yürüyüş için bir açıklama yapan People’s Vote organizasyonu, Brexit konusunda hükümetin İngiliz halkına son fikirlerini sormadan hareket edemeyeceğini ve kendi görüşlerinin alınmasını talep ettiklerini belirmişti.

İngiliz polisi yürüyüş nedeniyle havadan ve karadan olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak:DHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ