Akıllı Gündem

İçerenköy CarrefourSA arazisini Gülaylar Group satın aldı!

İstanbul’un en değerli arazileri arasında yer alan İçerenköy CarrefourSA arazisi satıldı mı? Ekonomist dergisinin bu haftaki sayısında yer alan habere göre, Gülaylar Group’un arazinin sahibi Bain Bridge Holdingle 69 milyon Euro’ya el sıkıştığı belirtiliyor.

İçerenköy CarrefourSA arazisini Gülaylar Group satın aldı!

İşte Ekonomist dergisinin sayfalarında yer verdiği o haber…

Türkiye’de hipermarket denilince ilk akla gelen noktalardan biri İçerenköy CarrefourSA… 1993 yılında Türki­ye’nin ilk hipermarketi olarak hiz­mete açılan İçerenköy CarrefourSA, hem perakende sektöründeki konu­muyla hem de üzerinde bulunduğu arsayla dikkat çeken bir yatırım oldu. Son yıllarda İçerenköy’deki yatırım­ların artmasıyla CarrefourSA’nın üze­rinde bulunduğu arsa da yatırımcıla­rın markajına girmeye başladı.

Arazi, uzun yıllar önce Bain Bridge Holding’e satıldı. Son dönemde araziyi satın almak için pek yatırımcı Bain Bridge Holding’in kapısını çalı­yordu. Bu gruplarda biri de City’s ve Meydan AVM’nin sahibi Gülay­lar Group oldu. Geçtiğimiz aylarda Gülaylar Group’un arazi için görüş­meler yürüttüğünü yazmıştık. Edin­diğimiz bilgiye göre iki grup el sıkıştı ve arazi 269 milyon Euro’ya Gülaylar Group’un oldu. Gülaylar Group yet­kilileri ise haberimizi doğrulamadı ve henüz bir satın alma yapılmadığını ifade ediyor. 26 bin 797 metrekare arsa alanı üzerine kurulu CarrefourSA İçerenköy AVM, 45 bin 400 metrekare toplam kiralanabilir alana sahip.

Kuyumculuk, turizm, gayrimen­kul geliştirme ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Gülaylar Group, son dönemde AVM ve gayrimenkul yatı­rımlarıyla dikkat çeken bir şirket.

 

2013’TE MEYDAN’I ALDI

Temelleri 1926 yılında İhsan Gülay tarafından atıldı. 1951 yılında yönetimi ikinci kuşak Mehmet Gülay’ın dev­ralmasıyla büyüme sürecini hızlandı. AVM işine City’s’le giren grup, 2013 yılında Meydan AVM’yi bünyesine kattı. Her iki AVM’de yaklaşık 939 milyon TL’nin üzerinde bir ciroyu yöneten grup, başta İstanbul olmak üzere AVM ve ticari gayrimenkul yatı­rımlarıyla ilgilendiğini ifade ediyordu. Hem mevcut AVM’lerle hem de yeni yapılacak projelerle ilgilendiği bilinen grup, satışta olan AVM’leri yakından takip ediyor. 2000 yılında gayrimenkul faaliyetlerini yurtdışına taşıma kararı alarak ABD pazarına adım attı. 2013’te ABD’nin fınans merkezi NewYork’ta 10 milyon dolarlık yatırım yapan Gülaylar Group, bu pazarda büyü­mesini sürdürmek için çalışmalara devam ediyor. Grup, şirketin ana işi olan kuyumculuk tarafında da hızlı bir büyüme gösteriyor. 2015 yılında kuyumculuk alanında yüzde 30 büyü­yen Gülaylar, 2023 yılına kadar mağaza sayısını 150’ye çıkartmayı hedefliyor. Grubun en önemli özelliklerinden biri AR-GE’ye önem vermesi. Ayrı bir AR-GE şirketi bulunan grup, tasarım­larını 55 ülkeye gönderiyor.

Kaynak: Ekonomist

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ