Akıllı Gündem

İç Giyimde Nasa Teknolojisi

Teknoloji sonunda bunu da yaptı! Günler, belki de haftalar boyunca kirlenmeden ve yıkamaya gereksinim duymadan giyebileceğiniz bir iç çamaşırına kim hayır diyebilir?

İç Giyimde Nasa Teknolojisi

Bu ilginç ve teknolojik haberimiz, hepimizi yakından ilgilendiren iç giyim ürünleriyle ilgili. Gün geçmiyor ki teknoloji, hayatımıza yeni bir kolaylık getirmesin. Bu kez, her gün yıkanmak zorunda olan iç çamaşırlarını haftalar boyunca temiz ve hijyenik olarak kullanabileceğimiz bir olanakla karşımıza çıkıyor. Evet, teknoloji sonunda bunu da yaptı! Günler, belki de haftalar boyunca kirlenmeden ve yıkamaya gereksinim duymadan giyebileceğiniz bir iç çamaşırına kim hayır diyebilir? Üstelik bu iç giyim ürünü en son ileri teknoloji ile üretilmiş ve yenilikçi tasarımıyla üretiminde ve kullanımında çevreye hiç zarar vermemiş olsun. Böyle bir şey ancak Nasa tarafından astronotları için üretilir dediğinizi duyar gibiyiz. Evet haklısınız.

İç Giyimde Nasa Teknolojisi

Danimarkalı bir iç giyim üreticisi; Nasa’nın astronotlar için ürettiği kumaşlardan ilham alarak, tamamen organik liflerle üretilen bir tasarıma imza attı. Normal iç çamaşırlarına göre çok daha uzun ömürlü olan bu giysiler antimikrobiyal özellikleriyle ön plana çıkıyor. Ortaya çıkabilecek kokulara sebep olan bakterileri neredeyse yüzde yüz oranında yok eden bu iç çamaşırları, gümüş elyaf kullanılarak üretiliyor. Gümüş elyaflarla üretilen ürünlerin öne çıkan en belirgin özellikleri tamamen dikişsiz ve ısı düzenleyici özelliklere sahip olmalarıdır. Nasa bu teknolojiyi aynı zamanda uzay istasyonundaki suyun arıtılarak yeniden kullanılır hale getirilmesi için geliştirmiş.

İç Giyimde Nasa Teknolojisi

Günümüzde zaman ve enerji herkes için çok kıymetli hale gelmiş durumda. Kıyafetlerin yıpranması ve kirlendiğinde yıkanması ciddi zaman ve para kaybı demek. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısıyla kullanıcı ve çevre dostu olan bu iç giyim ürünleri daha az su ve elektrik faturası ödettirerek hem paradan hem de zamandan tasarruf yaptırmış oluyor. Yüzde yüz geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak üretilen bu tasarımlar aynı zamanda nefes alan yapısıyla vücutta ter üreten bölgelere de klima etkisi yapıyor. Yazın daha serin kışın ise daha sıcak bir iklimlendirme yaparak kullanıcısına daha konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Üretiminde hiç dikiş kullanılmayan bu iç çamaşırları gelecekte bizleri neyin beklediğine dair de ipuçları vermiyor değil. Çevreyi ve yeşili koruyan bu tür tasarımların artması hem gelecek nesiller hem de dünyamız için hala umut olduğunu gösteriyor.

İç Giyimde Nasa Teknolojisi

Bu haber, Erobee Fantazi İç Giyim katkılarıyla hazırlanmıştır.

İç Giyimde Nasa Teknolojisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ