Akıllı Gündem

Hürriyet Gazetecilik, Doğan Holding hisseleri Doğan medya grubunda satış haberleriyle %17’nin üzerinde primli

Hürriyet Gazetecilik, Doğan Holding hisseleri Doğan medya grubunda satış haberleriyle %17’nin üzerinde primli

İSTANBUL, 21 Mart (Reuters) – Hürriyet Gazetecilik HURGZ.IS ve Doğan Holding DOHOL.IS hisseleri Doğan Medya Grubu’nun Demirören grubuna satıldığına yönelik haberlerin ardından yüzde 17’nin üzerinde primli hareket ediyor.

T24 internet sitesinde yer alan haberde, “Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören’le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaştı” denildi.

Haberde ayrıca, “Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören grubunun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor” denildi.

Konuyla ilgili açıklamanın kısa sürede KAP’a yapılması bekleniyor. Konu ile ilgili olarak Doğan Holding ve Demirören Grubu’ndan yetkililere ulaşılamadı.

Saat 1524 itibariyle Doğan Holding hisseleri yüzde 19.18 yükselişle 0.87 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri ise yüzde 19.42 yükselişle 1.23 liradan işlem görüyordu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ