Akıllı Gündem

Hurdalıktan çıkan krallara layık VİP Magirus minibüs

Yıllarca balık istifi yolcu taşıyan Magirus minibüsü modifiye edip beş yıldızlı VIP hale getirdiler. Görenlerin tanıyamadığı VIP Magirus minibüsün içinde deyim yerindeyse yok yok.

Hurdalıktan çıkan krallara layık VİP Magirus minibüs

Uzun yıllar büyükşehirlerde balık istifi yolcu taşıyan ancak üretimleri durdurulan Magirus minibüsler, yolcuların değil ama kullanıcılarının adeta aşık olduğu araçlardı. Kıvraklığı, sağlamlığı, hareket kabiliyetinin üstünlüğü ile tercih edilen Magirus minibüsleri artık yollarda görmek mümkün değil. Ancak Magirus aşığı iki arkadaş, hurdaya çıkan bir minübüsü alarak binlerci lira harcayıp görenleri şaşkınlığa düşüren ve hayran bırakan bir hale getirdiler. Tıpkı Amerikan belgesellerinde izlediğimiz gibi hurdalıktan aldıkları Magirus’u yıllardır hayalini kurdukları bir hale getirmeyi başardılar. İstanbul\’da yıllardır minibüsçülük yapan Magirus tutkunu iki arkadaş 2004 model minibüsü 110 bin TL harcayarak hayallerine kavuştular. Ortaya çıkan VIP Magirus minibüs, yıllarca içinde balık istifi yolculuk yapanları bile hayran bıraktı.

Tamirhanede başlayan aşk

Kerim Rençberler ve Turan Polat, 80’li yıllarda Magirus tamirhanesinde çırak olarak çalışıyorlardı. O yıllarda yağ pas içindeki elleriyle aşık oldukları Magirus’u tamir etmenin ötesinde seven iki arkadaş yıllarca kendi minübüslerinin hayalini kurdular. Zaman içinde onlar da tamirhanecilikten çıkıp İstanbul’daki hatlarda Magirus minibüsle yolcu taşıdılar. Ancak balık istifi yolcu taşırken bile çıraklık döneminde kurdukları hayellerinden vazgeçmediler. Ekonomik olarak rahatladıkları ellerine para geçtiği ilk fırsatta ise yıllardır kurdukları hayali gerçekleştirmek için harekete geçtiler. Emektar minibüs oldu VIP MagirusArtık üretilmeyen bu Alman malı Magirus minibüslere yollarda rastlamak mümkün değil. Kerim Rençberler ve Turan Polat, atsan atılmaz satsan satılmaz durumdaki bir Magirus’u hayallerine kavuşmak için ele aldılar.

2004 model emektar Magirus minibüs, iki arkadaşın üç aylık titiz çalışması ile görenleri şaşkınlığa sokan bir hale geldi. İçi dışı, her yeri tek tek elden geçen minibüs müthiş bir modifiye operasyonundan sonra 9 kişilik VİP Magirus haline getirildi. Dış dizaynındaki hatlar, boyasındaki modern tercihlerle hemen dikkat çeken VİP Magirus, saat gibi tıkır tıkır işler hale getirildi. İç dizaynı oturma düzeni, koltuklardaki konfor özel olarak tasarlandı. Son sistem ses ve sinema sistemi de kurulan VİP Magirus’ta, buzdolabı ve çalışma masası da unutulmadı.

Teknolojik donanımlı VİP Magirus 

İstanbul Küçükçekmece’de minibüs taşımacılığıyla uğraşan ikili, hurdaya çıkan minibüslerini A’dan Z’ye her donanımını sıfırdan yaptılar. Motor, yürür aksamı ve saç kaplamaları sıfırdan değişen hurda Magirus’ta, VİP minibüslerde bulunan Led TV, internet, otomatik açılır sehpa, buzdolabı, internet-TV yayını, özel ses sistemleri, uzay tavan, özel tasarım koltuklar, ahşap iç dizayn gibi lüks özelliklerin hepsi bulunuyor.

Sanal alemden hayranlar arttı

“Hayalimizdi, sonunda gerçek oldu” diyen ikili, VİP Magirus’u görenlerin şaşkınlıkla ve hayranlıkla incelediklerini belirtti. Sanal alemde yayınladıkları VİP Magirus’a ait videoyu yüzbinlerce kişi paylaştı. Görüntüleri izleyen kimi işadamlarının ve turizm işletmelerinin VİP Magirus’u satın almak için teklif verdiklerini belirten, iki arkadaş “Şu anda satmayı düşünmüyoruz” dediler. VİP Magirus’a gelen ilgiden hayli memnun olan iki arkadaş şunları söylediler: ”VİP Magirus minibüsümüze büyük ilgi gösteriliyor. Herkes içine girip aracı incelemek istiyor. Hatta bize gezi, düğün ve çeşitli aktiviteler için günlük kiralama talepleri gelmeye başladı. Bu ilgiden çok memnunuz. Çünkü bu ilgi ve alaka, uzun bir uğraş ve harcanan emeğin ardından, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı ortaya koyuyor”‘,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ