Akıllı Gündem

Hükümet yeni bir paket hazırlıyor, bu paket faizleri de düşürmeye hizmet edecek-gazete

Hükümet yeni bir paket hazırlıyor, bu paket faizleri de düşürmeye hizmet edecek-gazete

ANKARA, 4 Nisan (Reuters) – Hükümetin faizleri düşürmeye de hizmet edecek yeni bir paket üzerinde çalıştığı bildirildi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun 2 Nisan’da gerçekleştirdiği toplantıda faizle ilgili bir adım planlandığı ifade edilerek, “faizle ilgili atılacak adımın yasal düzenleme ile değil idari düzenlemelerle hayata geçirileceği” belirtildi. Gazete bu bilgiye kaynak göstermedi.

Haberde ayrıca Hazine’nin daha az borçlanmasına yol açan bir düzenleme yapılacağı, bu şekilde faizlerin yükselmesinin önüne geçileceği de belirtildi.

Gazetede yer alan habere göre hazırlıkların tamamlanmasının ardından 15 gün içinde paketin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması öngörülüyor.

Öte yandan Sabah gazetesinde de bugün benzer bir haber yer alırken bu haberde ise “Enflasyonun tek haneye düşürülmesini hedefleyen paket kapsamında faizlerde güçlü bir düşüş öngörülüyor” denildi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ