Akıllı Gündem

Huawei Mate 10 seri olarak gelebilir

Çinli üreticinin 16 Ekim’de duyuracağı söylenen Huawei Mate 10 modelinin seri olarak gelebileceği söyleniyor. Mate 10 Pro olarak zikredilen ikinci cihazın sınırsız ekranı ile amiral gemilerine kafa tutacağı da gelen iddialar arasında. İşte tüm detaylar.

Huawei Mate 10 seri olarak gelebilir

Huawei’nin kendi evi dışındaki pazarlarda en büyük başarılarından bir tanesi şüphesiz ki Mate 9 modeli. Dolayısıyla bu cihazın mirasçısı olarak gelecek telefon da büyük bir merak konusu. Huawei Mate 10 olarak adlandırılacak olan bu mirasçı, geçtiğimiz günlerde kamera yeteneklerini gösteren bir video ile de onaylandı.

Ancak, akıllı telefon pazarında Mate 9 adını taşıyan üç farklı versiyon daha var; Porsche Desing, Mate 9 Pro, ve Mate 9 Lite. Bunlardan ilk ikisi neredeyse birbirinin ikizi gibiyken, Lite modeli ise orta segmenti domine etmek için hazırlanmış bir cihaz olarak karşımıza çıktı. Hal böyle olunca, Mate 10’un da bir seri olarak mı karşımıza çıkacağı sorusu akılları kurcalamaya başladı.

Kesin olmayan kaynaklardan gelen dedikodulara böyle bir durum gerçekleşebilir. Weibo üzerindeki isimsiz bir kullanıcıdan alıntı yapan Çinli internet sitesi Zol, cihazın iki farklı versiyona sahip olarak duyurulacağını iddia etti; Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro. Daha ilginç olanı ise, Mate 10’un sıradan oranlarla devam edeceğini, ancak Mate 10 Pro’nun günümüz amiral gemilerinin standardı haline gelen sınırsız ekran furyasına katılacağı iddiası oldu.

Huawei Mate 9

Aynı kaynaktan gelen iddiaya göre, cihazlardan biri Mate 9’un tasarım mimarisini sürdürecek ve parmak izi tarayıcısını arka yüzünde bulunduracak. Diğeri ise tıpkı Huawei P10 modelinde olduğu gibi tarayıcıyı ön tarafa taşıyacak. Pro modeli sınırsız ekrana sahip olacağı için, tarayıcıya ön tarafta sahip olan versiyon da o olacak.

Şirketin CEO’su daha önce yaptığı açıklamada Huawei Mate 10 modelinin iPhone 8 ile yarışacağı sözünü vermişti. Dolayısıyla sınırsız ekran sözü kulağa çok da abes gelmiyor. Ancak şimdilik tüm bunlar sadece iddiadan ibaret. Cihazın, yada cihazların, 16 Ekim tarihinde tanıtılacağı iddia ediliyor. Gerçek bilgileri ilk ağızdan duymak için bekleyip göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ