Akıllı Gündem

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

Ev tekstili konusunda ülkemiz bir merkez olma yolunda ilerliyor. Önemli etkinliklere ve fuarlara ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz.

Global pazarda “Türk Ev Tekstili”nin olumlu algısını pekiştiren, dünyanın önemli ev tekstili buluşma noktaları arasında yer alan 6. Home&Tex Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı “Home Story” konumlandırması ile Yeşilköy CNR EXPO’da kapılarını açtı.

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) ve CNR Fuarcılık iş birliği ile düzenlenen, 5 yıldır yükselen bir katılımcı trendine sahip olan Home&Tex Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı, bu sene 6. defa tasarım, inovasyon ve sürdürülebilirlik üzerinde yoğunlaşan katılımcı firmalar ile buluşuyor.

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

Her Evin Bir Hikâyesi Var…

İnsanların kişilik ve kimliklerine uygun olarak düzenlediği, kendilerini ifade eden eşyalarla donattıkları, içindeyken dışarıya nazaran daha iyi ve daha güvenli hissettikleri, dostları ve aileleriyle sayısız anı biriktirdikleri özel mekânlarıdır evleri.Bu nedenle de her evin ayrı bir hikâyesi vardır. Bu hikâyeyi kimi zaman başlı başına oluşturanlar kimi zaman da hikâyeye yardımcı karakter olarak destek verenler ise eşyalardır. Özellikle ev tekstili ürünleri tuşesi ile dokunma hissine, renk ve desenleri ile göz zevkine ve modaya hitap eden, evlerimizdeki en önemli tamamlayıcı unsurlardır. Kanepede, pencerede, yerde, banyoda, duvarda, yatağımızda pek çok anıya eşlik ederler, pek çok öykünün içinde yer alırlar.

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

“Her evde bir hikâye her hikâyenin içinde siz varsınız…” mottosu ile bu yıldan itibaren “HOME STORY” konumlamasıyla kapılarını açan Home&Tex Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı, satın almacıları, iş insanlarını, tasarımcı ve üreticileri, her eve bir hikâye yaratacak “kombin oluşturma”, “kolay seçim” ve “tasarım seçebilme” olanakları sunan ev tekstili ürünleriyle buluşturacak.

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

Son tüketicisine “ev hikâyesi” oluşturması için önce kendisinin bu hikâye ürünlerini görmesi amacıyla davet edilen yabancı katılımcı ve ziyaretçiler, Home&Tex Fuarı’nda ev tekstili ürünlerinin trend alanlarında hikâyelendirilen sunumlarıyla karşılaşacaklar. Farklı ürün ve tasarımlarla kombin oluşturabilecek, yüzlerce sergi içinden kolayca seçim yapabilecek ve trend alanlarında sürpriz hikâyelerle tanışabilecekler…

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

Home&Tex Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı, 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de 4 gün boyunca yerli-yabancı katılımcılara ve ziyaretçilere ev sahipliği yapacak.

TETSİAD Hakkında;

1991 yılında kurulan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği, ev tekstili markası olarak uluslararası arenadaki kuruluşların sayılarını her geçen gün arttırmayı, daha çok sayıda marka ile dünya vitrinlerinde yer alabilmeyi ve bütün kıtalara yayılarak çok sayıda evde Türk ürünlerinin kullanılmasını sağlamayı hedeflemektedir. 1020 adet üyesi bulunan ve gün geçtikçe üye sayısını arttıran TETSİAD, sektörümüzün korunması amacıyla ilgili bakanlıklar nezdinde görüşmeler gerçekleştirmekte, yerli üretimin korunması ve desteklenmesi amacıyla, Ekonomi Bakanlığı nezdinde çalışmalar yürütmektedir.Türkiye’nin en büyük fuarlarından biri olan EVTEKS Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı, 24 yıldır TETSİAD tarafından düzenlenmektedir. Dernek tarafından organize edilen diğer bir önemli fuar ise 5 yıldır düzenlenen Home&Tex Ev tekstili ve Dekorasyon Fuarı’dır. Derneğin öncelikli hedefi Türk ev tekstili sektöründe ihracatı arttırmaktır. Ev tekstili sektöründe Türkiye’deki potansiyelin dış pazarlara tanıtılması amacıyla düzenlenen EVTEKS ve Home&Tex fuarlarının katkılarıyla, ev tekstili pazarının ülke ekonomisine kazandırdığı üretim, istihdam ve ihracat ile 2023 yılında sektörde 5 milyar dolar civarında ihracat hedeflenmektedir.

Home&Tex Fuarı Dünyaya Kapılarını 6. Defa Açtı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ