Akıllı Gündem

Hindistan Merkez Bankası politika faizini %6’da tuttu ve ‘nötr’ para politikası yaklaşımını sürdürdü

Hindistan Merkez Bankası politika faizini %6’da tuttu ve ‘nötr’ para politikası yaklaşımını sürdürdü

MUMBAI, 5 Nisan (Reuters) – Hindistan merkez bankası, enflasyonun yavaşladığı ortamda ekonomik büyümedeki toparlanmayı desteklemek için, art arda dördüncü para politika toplantısında da, beklendiği gibi politika faizini INREPO=ECI yüzde 6’da tuttu ve ‘nötr’ para politikası yaklaşımını sürdürdü.

Reuters anketine katılan 61 ekonomistin tamamı repo faizinin Kasım 2010’dan bu yana en düşük seviyesi olan yüzde 6’da tutulmasını bekliyorlardı.

Para politikası kurulunun beş üyesi faiz oranlarının sabit tutulması lehine oy kullanırken, yalnızca bir üye artış istedi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir. (Haberi bildiren Suvashree Dey Choudhury, Swati Bhat; Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Ayşe Sarıoğlu)

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ