Akıllı Gündem

Hikmet Tanrıverdi Texmart ile 100 ülkeye satış yapacak

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Texmart adıyla kurduğu e-ticaret platformu üzerinden 100 markayı 100 ülkeye pazarlayacak. Hedef ilk etapta 100 milyon dolar ciro.

Hikmet Tanrıverdi Texmart ile 100 ülkeye satış yapacak

İhracata yönelik çalışmalarıyla ön plana çıkan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, son dönemde kendi işlerinde de önemli atılımlar yapmaya hazırlanıyor. Ünlü iş adamı ile sohbet eden Ekonomist dergisi, Hikmet Tanrıverdi’nin yeni bir şirket kurduğunu bu haftaki sayısında paylaştı. Texmart adıyla kurulan şirket e-ticaret üzerinden birçok markanın satışını yapacak.

Yurtdışında e-ticaret üzerinden büyümek üzere görüşme trafiği yürüttüğünü söyleyen Hikmet Tanrıverdi, en son Romanya’da görüşmelerde bulunduğunu kaydediyor. Yurtdışında hepsiburada.com tarzı platformlarda, Türkiye’nin belli markalannın satışını yapmak üzere görüşmeler yürüttüğünü aktaran Tanrıverdi, “Türkiye’de 40 marka ile anlaşma yaptık. İran, Suudi Arabistan, Körfez ülkelerinde satışlar başladı. Hedefim 100 ülkede 100 markayı bu platformlar üzerinden satmak. Burada belli bir sistem oturursa ilk aşamada 100 milyon dolar yıllık ciroya ulaşılabiliriz” diyor.

Yaklaşık beş aydır bu iş üzerinde çalıştıklarını anlatan Hikmet Tanrıverdi, bu girişimin yurtdışında mağaza açmaya alternatif bir sistem olduğunu dile getiriyor. Tanrıverdi, “Türkiye’de e-ticaret mağazaları üzerinden markaların cirolarının yükselmesi kaçınılmaz. Dünyadaki bu trende Türkiye de ayak uyduracak” diye konuşuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ