Akıllı Gündem

Herkesin telefon numarasını paylaşan o site için harekete geçildi

Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinin herkesin cep telefon numarasını paylaştığı ortaya çıkmıştı. WhatsApp takip hizmeti de verdiklerini iddia eden siteye karşı harekete geçildi. Avukat Doğuşcan Aydın Aygün site için suç duyurusunda bulundu.

Herkesin telefon numarasını paylaşan o site için harekete geçildi

Sözcü’nün bir internet sitesinde milyonlarca vatandaşın telefon numalarının paylaşılması üzerine Avukat Doğuşcan Aydın Aygün, hareket geçerek site için suç duyurusunda bulundu. Aygün ayrıca kişisel verilerin kullanılması sebebi nedeniyle sitenin kapatılması ve yayının engellenmesi için mahkemeye başvuruda bulundu.

Konuyla ilgili sozcu.com.tr’ye konuşan Avukat Aygün, “Kişilerin telefonlarına yükledikleri aplicationlar vasıtası ile kendilerini arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmek isterken kendi rehberlerini ailelerinin, arkadaşlarının özel bilgilerini paylaşıyorlar. Ülkemizde özellikle CIA programı ile bilinen örneklerde kişiler kendi telefonlarına programı yüklüyor, kendi rehberini programa açıyor diğer kullanıcılarda öyle ve çok büyük bir ağ oluşuyor” dedi.

 

Sahtekarlar herkesin telefon numarasını internette paylaştı

 

Sahtekarlar herkesin telefon numarasını internette paylaştı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ