Akıllı Gündem

Hem ampul hem projektör: Beam

BeamLabs tarafından geliştirilen akıllı projektör Beam, ampul soketini projektöre çevirerek evimizde, ofisimizde, hatta dış ortamlardaki herhangi bir yüzeyi büyük bir ekrana çevirme özelliğiyle dikkat çekiyor.

Hem ampul hem projektör: Beam

Bir grup tasarımcı ve mühendis, merkezi Hollanda’da olan BeamLabs bünyesinde bir araya gelerek ampul soketini projektöre çeviren akıllı projektör Beam‘i geliştirdi. Cep telefonu ve bilgisayar gibi birçok teknolojik cihazın cebimizde taşınacak kadar küçülmesine yeni bir örnek olarak taşınabilir teknoloji dünyasındaki yerini alan akıllı projektör evimizde, ofisimizde, hatta dış ortamlardaki herhangi bir yüzeyi büyük bir ekrana çevirme özelliğiyle dikkat çekiyor. Herhangi bir ampul soketine takılarak veya beraberinde satılan güç kablosuna bağlandıktan sonra bir zemine yerleştirilerek kullanılmaya başlanan projektör, iOS ve Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlara ve tabletlere yüklenen uygulaması üzerinden yönetilebiliyor.

İlgili resim

Android işletim sistemiyle çalışan, 1.3 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve 8 GB dâhili hafızası olan projektör ile kullanıcı, akıllı telefonunda veya tabletindeki fotoğrafları ve videoları paylaşabildiği gibi Netflix veya Youtube videolarını da ekrana yansıtabiliyor. Belirli bir saatte bir film oynatma, ekrana mesaj bırakma ve her sabah hava durumunu ekrana yansıtma gibi eylemleri otomatik olarak gerçekleştirmesi için programlanabiliyor. Üzerindeki değişim düğmesine basılıp projeksiyon modundan normal ampul moduna alınarak aydınlatma cihazı olarak da kullanılabiliyor. Beam, 412 avrodan satışa sunuluyor.

http://beamlabsinc.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ