Akıllı Gündem

Hazine’nin 3 aylık borçlanma planı

Hazine, önümüzdeki üç ayda 22,1 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 24,3 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.

Hazine’nin 3 aylık borçlanma planı

Hazine, önümüzdeki üç ayda 22,1 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 24,3 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.

Hazine Müsteşarlığı, Nisan-Haziran dönemine ilişkin iç borçlanma stratejisini açıkladı.

Buna göre Hazine, üç aylık dönemde 22,1 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 24,3 milyar liralık iç borçlanma gerçekleştirecek.

Hazine Müsteşarlığı’nın Nisan-Haziran dönemine ilişkin iç borçlanma stratejisine göre, Nisan’da 3,8 milyar liralık iç borç servisine karşılık 4.2 milyar liralık borçlanmaya gidilecek.

Mayıs’ta ise 4 milyar liralık iç borç servisine karşılık 4,4 milyar lira borçlanılacak. Haziran’da da 1,.3 milyar liralık iç borç servisine karşılık 15,7 milyar lira iç borçlanma yapılması öngörülüyor.

Nisan’daki iç borçlanmanın 3,7 milyar lirası piyasadan, 500 milyon lirası kamuya satışlardan, Mayıs’taki iç borçlanmanın 3,8 milyar lirası piyasadan, 600 milyon lirası kamuya satışlardan, hazirandaki iç borçlanmanın 13,3 milyar lirası piyasadan, 500 milyon lirası kira sertifikasından, 1,9 milyar lirası kamuya satışlardan oluşacak.

DIŞ BORÇLANMA YAPILMAYACAK

Hazine, söz konusu dönemde dış borçlanmaya gitmeyecek. Bu dönemde 10 tahvil ihalesi ve 1 kira sertifikasının doğrudan satış gerçekleştirilecek. Nisanda 5,7 milyar ve mayısta ise 6,2 milyar lira, haziranda da 15,6 milyar lira olmak üzere söz konusu dönemde toplam 27,5 milyar liralık ödeme yapılacak.

Bu ödemenin 5,5 milyar lirası dış borç servisinden oluşacak.

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ