Akıllı Gündem

Hayatta olmayan sevdiklerinizle konuşturan uygulama: With Me

Kaybettiğimiz yakınlarımızla fotoğraf çektirmek, hatta onlarla konuşmamızı mümkün kılan bir uygulama geliştirildi. With Me uygulaması sayesinde kaybettiğimiz yakınlarımızla hasret giderebileceğiz. Hayatta olmayan sevdiklerinizle fotoğraf çektirmek artık mümkün kılan uygulamanın detayları…

Hayatta olmayan sevdiklerinizle konuşturan uygulama: With Me

Artık aramızda olmayan sevdiklerimiz hiç kuşkusuz hep aklımızdalar, kalbimizin en güzel yerindeler. Kaybettiklerimizin fotoğraflarına ve varsa birlikte çektirdiğimiz videolara bakmak tek avuntumuz. Güney Kore’de yeni geliştirilen bir uygulama bu durumu farklı bir boyuta taşıyor. Geliştirilen bir uygulama sayesinde ölen yakınlarımızla fotoğraf çektirebiliruz. Hatta onlarla konuşabiliyoruz.

Bunun için yapmanız gereken ise sevdikleriniz hala hayattayken onların üç boyutlu olarak taranmasını sağlamak. Daha sonra bu kişiler dijital ortamda yeniden hayat buluyor. ‘With Me‘ yani ‘Benimle birlikte’ adlı uygulama, ölen sevdiklerinizle konuşmanıza da olanak sağlıyor. Bu işin sırrı yapay zekada gizli.

Ugulamayu yakınlarını kaybedenler için dizayn ettiğini belirten With Me uygulamasının geliştiricisi, “Bunu yakınlarını kaybedenler için geliştirdim. Uygulamayı geliştirirken kendi deneyimimdem yola çıktım. Annaannemi birkaç yıl önce öldü. O ölünce çok çok üzüldüm. Çünkü o ölünce birlikte çekilmiş fotoğraflarımız yoktu. Artık onunla beraber fotoğrafta çekilemezdim. İşte bu eksikliği gidermek için With Me uygulamasını geliştirdim” dedi.

Uygulamayı değerlendiren uzmanlar ise, bu uygulamayla gerçek değil, sahte anılar oluşturulduğu konusunda uyarıyor.

Uygulamayı geliştiren firma, üç boyutlu tarayıcının yakın dönemde cep telefonlarında da kullanmasını umuyor.Bu sayede firmanın kurduğu özel standı ziyaret etmeden insanların sevdiklerini üç boyutlu taraması mümkün olacak.

Hayatta olmayan sevdiklerinizle fotoğraf çektirmek artık mümkün (Video) from Haber Magazin on Vimeo.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ