Akıllı Gündem

Havacılık devi siber saldırıyla sarsıldı

ABD’li uçak üreticisi Boeing, test süreçlerini etkileyebilecek bir siber saldırıya maruz kaldı

Havacılık devi siber saldırıyla sarsıldı

ABD’li uçak üreticisi Boeing, test süreçlerini etkileyebilecek bir siber saldırıya maruz kaldı

Dünyanın en büyük uçak üreticisi Boeing, 787 Dreamliner modeli ile 777 geniş gövde jetlerinin üretiminde kullanılan ekipmanları etkileyen bir siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Chicago merkezli şirket, uçak üretimini ya da teslimatları etkileyecek bir durum olmadığının altını çizdi. Boeing Sözcüsü Linda Mills, saldırıyla ilgili bazı haberlerin doğru olmadığını ve abartıldığını söyledi.

Mills, “Siber güvenlik operasyon merkezimiz, sistemlerimizin bir kısmını etkileyen kötücül yazılım keşfetti. Gerekli iyileştirmeler yapıldı” ifadelerini kullandı.

Boeing mühendislerinden Mike VanderWel, paylaştığı notta siber saldırının neden olduğu virüsün ticari uçakların fabrika çıkışları ve ilk uçuşları öncesi yapılan testleri etkileyebileceğini belirtti.

Benzer bir saldırı, geçen yıl kargo şirketi FedEx, Japon otomotiv devi Nissan ve İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi’ni etkilemişti.

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ