Akıllı Gündem

Ham petrol fiyatları kâr satışlarıyla birlikte hafif geriledi

Ham petrol fiyatları kâr satışlarıyla birlikte hafif geriledi

Investing.com – Ham petrol fiyatları Pazartesi günü yatırımcıların kâr satışları yapmalarıyla birlikte değer kaybetti.

Mayıs vadeli WTI ham petrol 30 sent düşüşle 65,58 dolara geriledi.

Diğer yandan Haziran vadeli Brent petrolün varili 0,37% düşüşle 69,55 dolara geriledi.

Baker Hughes enerji hizmetleri firması Cuma günü yakıntan takip edilen raporunda, aktif sondaj kuyu sayısı geçtiğimiz hafta dört adet yükselerek 804 olduğunu belirtti.

OPEC tasarılı üretim kesintilerinin gelecek yılda da desteğini sürdüreceği tahminlerinden sonra iki değerlendirme de bu oturumun başında 25 Ocak’tan beri en güçlü seviyelerine ulaşmıştı.

OPEC ve Rusya başta olmak üzere diğer bazı OPEC mensubu olmayan ülkeler piyasaları arz fazlasını kısmak için üretimi günde 1,8 milyon varile indirme kararı almıştı. Geçtiğimiz kış mevsiminde hayata geçen düzenleme 2018’in sonuna kadar uzatılmıştı.

Yine de, analistler ve tüccarlar son olarak ABD kayaç petrol üretiminin OPEC’in arz fazlasını sona erdirme çabalarını rayından çıkarabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Bu sırada benzinin galonu 0,78% düşüşle 2,0255 dolara geriledi. Kalorifer yakıtı ise 0,15% düşüşe 2,0179 dolara geriledi.

Mayıs vadeli doğal gazın bir milyon BTU’su 1,03% artışla 2,660 dolara yükseldi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ