Akıllı Gündem

Halkbank hisseleri banka yetkilisi Atilla için yaklaşık 20 yıl hapis cezası istendiği haberinin ardından %14 civarı primli

Halkbank hisseleri banka yetkilisi Atilla için yaklaşık 20 yıl hapis cezası istendiği haberinin ardından %14 civarı primli

İSTANBUL, 5 Nisan (Reuters) – Halkbank HALKB.IS hisseleri, ABD’de savcıların ABD’nin İran yaptırımlarını ihlalden suçlu bulunan Halkbank yetkilisi Mehmet Hakan Atilla için yaklaşık 20 yıl hapis cezası verilmesini istediği haberinin ardından yüzde 14 civarı primli.

Devre kesici uygulaması ile işlemlerine kısa bir süre ara verilen banka tekrar açılışın ardından kazanımlarını artırırken saat 1058’de yüzde 13.81 primle 10.30 liradan işlem görüyor.

Halkbank hisseleri 9.10 liradan açılmasının ardından en yüksek 10.33 TL seviyesine kadar yükseldi.

ABD’de savcılar ABD’nin İran yaptırımlarını ihlalden suçlu bulunan Halkbank yetkilisi Mehmet Hakan Atilla için yaklaşık 20 yıl hapis cezası verilmesini istediler. Atilla geçen yıl Mart ayında New York’ta gözaltına alınmış, ve dört hafta süren duruşmaların ardından ABD’nin İran yaptırımlarını ihlale yardımdan 3 Ocak tarihinde suçlu bulunmuştu. yükselişle ilgili anlamlı bir gerekçenin olmadığını belirtiyor.

Halkbank hisseleri Atilla’nın İran yaptırımlarının ihlali ile ilgili ABD’de kısmen sonuçlanan davada suçlu bulunmasının ardından da sert yükselmişti.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ