Akıllı Gündem

Hakan Ateş’ten Varlık Fonu Başkanlığı iddiasına açıklama

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Varlık Fonu Başkanlığı’na getirileceği ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi

Hakan Ateş’ten Varlık Fonu Başkanlığı iddiasına açıklama

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Varlık Fonu Başkanlığı’na getirileceği ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi

Deniz Bank Genel Müdürü Hakan Ateş, Varlık Fonu Başkanlığı’na getirileceği ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek yalanladı:

“Bugün bazı internet haber sitelerinde yer alan Türkiye Varlık Fonu yönetimine ilişkin haberler tamamen söylentiye dayalı olup, herhangi bir gerçeklik payı taşımamaktadır. Bu vesile ile spekülasyona dayalı haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederim.”

Resmi kuruluş tarihi 26 Ağustos 2016 olan Türkiye Varlık Fonu’nda başkanlığa getirilen Mehmet Bostan, Kasım 2016’daki atamadan 9 ay sonra görevden alınmıştı. Dokuzdan fazla ülke, finans, enerji, ulaştırma-lojistik, telekom-teknoloji ve tarım sektörlerinde 14 şirket, 2 lisansla toplam portföy değeri 40 milyar doları aşan ve dünyada ilk 20’ye giren Fon’un kapısını çaldı. 

Bünyesinde bulunan Türkiye’nin devleri, THY, Türk Telekom, Ziraat Bankası, Halkbank, Türkiye Petrolleri, BOTAŞ, PTT, TÜRKSAT, Borsa İstanbul, Milli Piyango, TCDD İzmir Liman, TDİ, Eti Maden, Kayseri Şeker Fabrikası, Çaykur, Türkiye Jokey Kulübü ile muhteşem bir portföye sahip olan Türkiye Varlık Fonu’nda halen Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ Yönetim Kurulu Başkanvekili, Kerem Alkin, Yiğit Bulut ve Oral Erdoğan da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ