Akıllı Gündem

Hacklenen NASA’nın ürkütücü gizli bilgileri

NASA’nın bizden hep bir şeyler sakladığı, eriştiği bilgileri insanlarla paylaşmadığı bu zamana kadar sıkça duyduğumuz şeylerin vazgeçilmezlerindendi. Son günlerde ortaya çıkan bu bilgiler ise sizi bir hayli ürpertecek gibi görünüyor.

Hacklenen NASA’nın ürkütücü gizli bilgileri

NASA’nın sakladığı şeyleri merak eden Gary McKinnon isimli hacker Şubat 2001 – Mart 2002 tarihleri arasında NASA nın verilerini hacklemiş.

Sadece NASA yı hacklemekle kalmayıp ABD ordusunun düzinelerce bilgisayarına, deniz ve hava kuvvetlerine ve ABD Savunma Bakanlığı bilgisayarlarına bir dizi saldırılar düzenlemiş.

Düzenlidiği saldıralar sonucunda toplam 800 bin dolar (3 milyon TL) ABD bütçesine zarar verdi.

Son yıllarda, gizlilik konusunda aşırı hassasiyet gösteren büyük devletler ve onların içlerinde sayısız gizli örgütün olduğunu düşünen komplo teorisyenleri hack soruşturmasından çıkacak bilgileri merakla bekliyorlardı ki, nitekim soruşturma sırasında ABD’deki “Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası” ile ortaya çıkanlar halka sunuldu.

Dikkat çeken noktaların başında ise, birçok eski astronotun uzaylılar hakkında yapmış oldukları enteresan yorumlar belgelerin de bir parçasını oluşturuyordu.

Örneğin: “Bazı mühendislik ürünleri ve ileri düzey teçhizatlar son 60 yılda inanılmaz şekilde ilerleme kaydetti. Bu belki de görünür ziyaretçilerin desteğiyle olmuştur”.

Bu sözleri söyleyen astronot, Ay’a ayak basan 6. insan unvanına sahip olan Dr.Edgar Mitchell’dan başkası değildi.

Emekli Senatör Daniel K. Inouye ise şunları söylüyor: “Kendi hava kuvveti, kendi donanması, kendi bağış toplama mekanizması ve tüm çek ve dengelerden arınmış kendi ulusal çıkarları takip etme becerisine sahip gölgeli bir hükümet var ve yasaları onlar belirliyor.”

Kanada Eski Savunma Bakanı Paul Hellyer’in açıklamaları da olaylara dahil oluyor ve durum biraz daha karmaşık bir hal alıyor: “On yıllar önce, diğer gezegenlerden gelen ziyaretçiler, bizi bazı konularda uyarıp yardım teklifinde bulundular. Fakat biz, en azından bazılarımız, yaptıkları ziyaretleri bir tehdit olarak yorumladık ve öncelikle onlara zarar verdik. Sonra uyarıları hakkında sorular sormaya başladık. Hükümetin gizli tuttuğu projelere milyarlarca dolar para harcandı.”

NASA saldırılarını gerçekleştiren Gary Mc Kinnon yapmış olduğu bir tv röportajında ve bir kaç dergiye verdiği röportajda şunları söylüyor: “Amerika’nın uzay savaşları için tamamen işlevsel bir filoya sahip olduğunun kanıtlarını ortaya koyan bilgiler sızdırıldı. Kapıyı kapatacakları korkusuyla belgeleri taramaya aylarca devam ettim.
En sonunda “Karasal Olmayan Subaylar” adında bir Excel tablosu buldum. Farklı sıralamalar ve isimler vardı. Gemi listeleri arasında ‘malzeme nakli’ i?in sekmeler vardı. İsimleri U.S.S. ile başlayan uzayda kullanmaya elverişli gemiler vardı”

Kaynak: Berat Karagöz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ