Akıllı Gündem

Günün kazananı Türk Lirası oldu!

Günün kazananı Türk Lirası oldu!

Yazar: Şenay Şerefoğlu

Rekor yükselişin ardından 4,0 seviyesinde ısrarlı olan USD/TRY kuru dün 4,01 seviyesini aştı. Bugün 4,0150 seviyesinden düşüşe geçen kur son saatlerde kayıplarını genişletti ve 3,95 seviyesine geriledi.

Bugün açıklanan büyüme rakamları açıklandı ve Türkiye ekonomisi 4. Çeyrekte %7,3; 2017’de ise %7,4 büyüme gösterdi. Beklentileri aşan büyüme rakamlarının olumlu etkisinin hissedilmesini temenni ediyoruz.

Dolar, dün azalan riskler ve K. Kore’ye dair iyimser beklentilerle yükselmesinin ardından bugün gerileme gösteriyor. Gelişen ülke kurlarının çoğu dolar karşısında değerlenirken TL, %1,15 ile en çok değer kazanan gelişen ülke para birimi oldu.

TL, bugün sadece dolar karşısında değil; euro, sterlin ve frank karşısında da %1 üzerinde değer kazanırken Gram Altın fiyatları %1,20 düştü, sepet kur da 4,43 seviyesi altına geriledi.

4,0365 rekor seviyenin görülmesinin ardından geri çekilmelerde 3,96 tabanını koruyan USD/TRY kurunda bu seviye altındaki kapanışlar, 3,94 desteğinin görülmesini sağlayabilir. Kısa vadede sert yükselişler görülen kurda ilk rahatlama için 3,90’lı seviyelerin altına inilmesi gerekiyor.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ