Akıllı Gündem

Günlük Yemek Çeki İstinası 2019’da 20.52 TL’ye Yükseltildi..

Günlük Yemek Çeki İstinası 2019’da 20.52 TL’ye Yükseltildi..

Günlük Yemek Bedelini Artırmak Hem Çalışana Hem İşverene Kazanç Sağlıyor

2018 yılına oranla %19 artış gösteren günlük yemek bedeli istinası, Bakanlar Kurulu tarafından 2019 yılı için KDV dahil 20,52 TL olarak belirlendi.* Günlük 20,52 TL’ye kadar verilen öğle yemeği ödeneği SGK işçi ve işveren primlerine tabi olmadığı ve Damga Vergisi’nden muaf olduğu için işverenlere de %90’a varan vergi avantajı yaratıyor. Edenred Genel Müdürü Eric de La Doucette’nin yaptığı açıklamaya göre enflasyonun %20 seviyelerinde olduğu bu dönemde çalışanlar, sunulan yan haklara çok daha fazla önem veriyorlar.

Çalışan verimliliği ve memnuniyeti önem kazanıyor…

Çalışanların en çok tercih ettiği yan haklardan olan yemek kartları, artık işverenler için de çalışan verimliliği ve bağlılığını artırmak için önemli bir araç haline geldi.

Günlük Yemek Çeki İstinası 2019’da 20.52 TL’ye Yükseltildi..

Yapılan araştırma sonucunda, yemek masrafları şirket tarafından karşılanan çalışanların harcanabilir gelirlerinin arttığı, sağlıklı ve dengeli beslenme neticesinde de üretkenlik ve verimliliklerinin yükseldiği görülüyor. Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmalarda ise, yemek kartlarının çalışan motivasyonuna etkisi yüzde 67 iken, nitelikli çalışanın işveren seçimine etkisi ise yüzde 40,45 olarak ortaya çıkıyor. İşverenler, çalışanların artan motivasyon ve verimliliği sonucunda daha yüksek cirolara ulaşabiliyor, vergi avantajından yararlanabiliyor aynı zamanda yemekhane işletmenin, fatura ve fiş toplamanın operasyonel yükünden de muaf olabiliyorlar. Böylelikle işverenin çalışanına yapacağı artış her iki taraf için kazanç sağlayacağı gibi çalışan taraf için de ekstra bir memnuniyet sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ