Akıllı Gündem

Google’dan Project Wing ile insansız posta hizmeti

Google, Project Wing projesi ile Amazon’unda yer aldığı drone ile insansız posta teslimatı alanına adım atıyor. Google, Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve NASA’nın yardımıyla gerçekleştirilen testi başarıyla tamamladı.

Google’dan Project Wing ile insansız posta hizmeti

Google, Amazon’un öncülük ettiği insansız posta ve kargo hizmeti alanında boy göstermeye hazırlanıyor.  Teknoloji devi Project Wing adı altında insansız posta teslimatı projesi üzerinde çalışıyor. Alphabet altında yer alan proje, Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve NASA’nın yardımıyla gerçekleştirilen testi başarıyla tamamladı. Google, test sonrası Project Wing’in görüntülerini paylaştı.

4 pervaneye sahip Google Project Wing, belirlenen güzergahta hızla yol alabiliyor. Project Wing, hedefine ulaştığında dikey pozisyona geçerek teslimatını gerçekleştiriyor. Akabinde yine rotasına devan eden Project Wing, teslimat yapmanın yanı sıra bir sonraki aşamada farklı bir görevi daha üstlenmeye hazırlanıyor.

Projenin başında bulunan James Ryan Burgess’in söylediklerine göre, gelecekte havada her an binlerce insansız hava aracı yer alacak ve bunların bir arada bulunması olası kazaların da elbette önünü açacak. Buna engel olmak ve insansız hava araçlarının güven içinde yol alabilmesini sağlamak için, bir havayolu trafiğine ihtiyacımız var diyen Burgess, bu görevi Project Wing ile birlikte yürütebileceklerine inanıyor. Kargo teslimatın yanında, hava yolu trafik kontrolü de yapabilecek olan Project Wing, böylece teslimat için hazırlanacak en güvenli rotayı çizebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ