Akıllı Gündem

Google sürücüsüz otomobilde seri üretime geçiyor

Google, sürücüsüz otomobil çalışmalarının meyvesini yakın zamanda almaya hazırlanıyor. Google, otonom test aracı Firefly’de edindiği tecrübeyi seri üretime taşımaya hazırlanıyor. Şirketin otonom bölümü Waymo, seri üretim için Chrysler Pacifica peşinde.

Google sürücüsüz otomobilde seri üretime geçiyor

Otomobil sektöründe sürücüsüz otomobil çalışmaları her geçen gün hız kazanıyor. Dev teknoloji firmaları ve birçok otomobil markasının çalışmalar yürüttüğü sürücüsüz otomobilleri, yollarda test yaptıklarına şahit oluyoruz. Google, bu sektörde önde gelen firmalardan. Birkaç senedir sürücüsüz otomobil çalışmaları yürüten Google, seri üretime geçmeye hazırlanıyor.

Google otonom araç bölümü Waymo, bir süredir ikonikleşmiş Firefly sürücüsüz araca testler gerçekleştiriyordu. Waymo, artık uzun zamandır edindikleri bilgileri gerçek hayata uygulama peşinde. Bu nedenle test aşamasında Firefly aracını emekliye ayırarak veda eden Waymo, şimdi Chrysler Pacifica peşinde.

Waymo, artık Chrysler Pacifica gibi, seri üretilen araçlara geçerek, edindikleri bilgileri bu tür araçlara uygulayacak. Geçtiğimiz sene Fiat Chrysler’den 600 minivan satın alan Waymo, bu araçları lazer darbeleri ile çevredeki nesneleri tespit eden LIDAR sensör teknolojisi ile donatacak.

Waymo’nun yöneticilerinden YooJung Ahn, hazırladığı bir blog yazısında şunları söylüyor: “Artık bir sonraki aşamaya geçtik. Halkımızın kendi kendine çalışan otomobilleri günlük hayatlarında kullanmalarına izin veriyoruz. Firefly’dan aldığımız bilgiyi ve son teknolojiyi yeni araçlara entegre etmeye hazırız.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ