Akıllı Gündem

Google sayesinde yanardağların içini bile göreceğiz

Google’ın sokak ve caddeleri harita üzerinde görüntülemeye sağlayan uygulaması Street View’e gelen yeni özellik sayesinde,  yanardağların içerisi rahatlıkla görebileceğiz. İşte yeni özelliğin detayları.

Google sayesinde yanardağların içini bile göreceğiz

Teknoloji devi Google, dünyanın birçok sokağını ve yerini akıllı cihazlarımızdan görmemizi sağlayan Street View, yeni yeni yerleri harita içeriğine ekliyor. Dünyanın en ünlü caddelerinden, en zor coğrafi şartlara kadar birçok yerin görüntülendiği Google Street View’e bu sefer volkanları dahil etti.
Google Haritalar kullanıcıları, Vanuatu takımadalarına bağlı Ambrym adacığında bulunan, boyutu iki futbol sahasından büyük olan Marum kraterini görüp, etrafında ‘dolaşabilir’.
YANARDAĞ AĞZININ İÇİNE GİRDİLER
Bu çarpıcı manzaranın kaydedilmesi için şirket, Geoff Mackley ve Chris Horsly adında iki kaşifin yardımına başvurdu. Maceraperestler, yanardağ ağzının 400 metre içerisine girerek bu eşsiz manzarayı kaydetmeyi başardı.


Manzarayı kaydetmek için ise, 15 lensten oluşan 18 kiloluk bir sırt çantası olan Trekker adlı dairesel fotoğraflama cihazını kullandılar. 360 derecelik manzara kayıtlarına olanak tanıyan cihaz, Android tabanlı akıllı telefonla kontrol edilebiliyor.
80 adacıktan oluşan Vanuatu, Avustralya’nın kıyı çizgisinden 1.610 kilometre mesafede bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ