Akıllı Gündem

Google Play’deki sahte WhatsApp uygulaması 1 milyon fazla indirildi

Google Play Store’da yer alan sahte WhatsApp uygulaması 1 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Siber korsanlar, Update WhatsApp Messenger isimli uygulama sayesinde kullanıcıların bilgilerini çalmaya çalışıyorlardı.

Google Play’deki sahte WhatsApp uygulaması 1 milyon fazla indirildi

Android uygulama marketi Google Play Store, bugüne kadar sahte uygulama haberleriyle sürekli gündeme geliyor. Google Play Store’da yeni bir sahte uygulama tespit edildi. Bu seferki uygulama ise dünyanın en çok kulanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp.

Siber korsanların birebir WhatsApp görünümünü verdikleri zararlı uygulama Google Play Store üzerinden 1 milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

Update WhatsApp Messenger‘ isimli uygulama, WhatsApp mesajlaşma uygulamasına birebir benzerken, siber korsanlar geliştirici bölümüne WhatsApp Inc. yazarak kullanıcıların tuzağı fark etmemelerini sağladı.

Siber korsanların geliştirici ismine WhatsApp Inc. yazarak zararlı yazılımını güvenli gibi gösterebilmelerinin ardında Unicode karakter boşluk kullanmaları yatıyor. Bu şekilde kullanıcılar Facebook tarafından yayınlanan güvenli bir uygulama indirdiklerine inandırıldılar.

Zararlı uygulama Google Play Store’dan kaldırıldı fakat indirenlerin telefonlarından silmeleri gerekiyor.

Google konuyla ilgili inceleme başlattığını açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ