Akıllı Gündem

Google Play Store’da promosyon kodu desteği

Google Play Store ücretli uygulamalar ve uygulama içi satın almalar için promosyon kodunu desteklemeye başladı

Google Play Store’da promosyon kodu desteği

Uygulamaları geliştiren kişilerce (developer) uzun süreden beri Google’dan talep edilen promosyon kodları için izin alındı. Bu promosyon kodları Android kullanıcılarına ücretli uygulamalar ve uygulama içi satın almalar için özel tarifler sunuyor. Fakat Google sınırlı sayıda promosyon kodu kullanılmasına izin veriyor. Örneğin, 3 aylık süre içinde hiçbir developer 500’den fazla promosyon kodu veremez ama kodları uygulama ve uygulama içi satın alma olarak istediği oranda dağıtabilir.

Eğer bir developer 3 aylık dönem içerisinde 500 adet promosyon kodunu veremezse bir dahaki 3 aylık döneme kalan hakları aktarılamaz. Diğer yandan promosyon kodlarının zamanının ne zaman biteceğine kendileri karar verebiliyorlar; ancak bunun da bir şartı var: promosyon kodunun süresi en fazla 1 yıl olabilir. Android kullanıcıları, developerın son gün olarak belirlediği tarihe kadar Google Play Store’dan para karşılığı tekrar promosyon kodu alabilirler.

Eğer siz de bir Android uygulama geliştiricisiyseniz promosyon kodları kullanıcıları çekmek için oldukça iyi bir yöntem. Ayrıca kullanıcılarda indirim alıyorlarmış gibi bir his uyandırıyor. Bu sihirli kodlarla kullanıcıları uygulamanızı kullanmalarına ikna edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ