Akıllı Gündem

Google Maps’ten sürücülere müjde!

Google Maps’ten sürücülere müjde!

Google Maps uygulaması aldığı son güncelleme ile birlikte artık sürücülerin araçlarını nereye park ettiklerini hatırlamalarında yardımcı olacak.

Her iki mobil platforma da getirilen güncellemede Android ve iOS‘a göre küçük farklılıklar gösteriyor. Örneğin; Android kullanıcıları park ettiği yeri harita üzerine işaretlemek için mavi noktaya dokunup sonra çıkan menüden “park yerini kaydet” seçmeleri gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra harita üzerinde aracınızı park ettiğiniz yeri gösteren bir etiket beliriyor.

Ancak daha fazlası var. Google Maps kullanıcıları ayrıca bu etikete daha fazla detay ekleyebiliyor. Yani aracınızın yerini daha net hatırlamanız için sokak ismi, otopark blok numarası, uyarı, resim gibi detayları bu etikete ekleyebiliyorsunuz.

iOS kullanıcıları da bu işlemi gerçekleştirmek için mavi noktaya dokunup çıkan menüden “park yeri olarak işaretle” seçmeleri gerekiyor. Harita üzerinde çıkan park yeri etiketini isterseniz arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca, eğer mevcut ise park yerinin fotoğraflarını da uygulama üzerinde görmeniz mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ