Akıllı Gündem

Google arama sonuçlarına video önizleme geliyor

Google, kullanıcıların daha hızlı ve doğru sonuçlara ulaşması için Android platformunda Google ve Chrome uygulamalarına video önizleme özelliği getiriyor. Detaylar haberimizin devamında.

Google arama sonuçlarına video önizleme geliyor

Akıllı telefonunuzda internet üzerinden herhangi bir bilgi ararken sonucu mümkün olduğu kadar çabuk bulmak istersiniz. Ancak yaptığımız aramayla ilgili çıkan videoların içerikleri bazen farklı olabiliyor. Bu da doğru videoyu ararken vakit kaybetmemize sebep oluyor. İşte bu soruna çözüm getirmeyi amaçlayan Google, Android platformundaki arama sonuçlarına video önizleme özelliği getiriyor.

Video önizleme özelliği ile birlikte, açmadan önce kullanıcılara video içeriği hakkında bilgi verilmesi amacıyla videolar otomatik olarak başlatılıyor. Korkmayın! Videolar tıpkı Youtube‘un masaüstü sürümündeki gibi sessiz olarak açılacak.

Bu özellik, Android platformundaki Google ve Chrome uygulamalarına gelecek yeni bir güncellemeyle kullanıma açılacak. Google’ın belirttiğine göre güncellemenin önümüzdeki haftadan itibaren pek çok kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Video önizleme özelliği varsayılan olarak yalnızca Wi-fi bağlantısı açık olduğunda aktif olacak. Ancak ben hücresel veri açıkken de kullanmak istiyorum derseniz Google ve Chrome uygulama ayarlarından bunu sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kullanmak istemezseniz de tamamen kapatabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ