Akıllı Gündem

Gmail’in tasarımı tamamen değişiyor

Google, milyonlarca kullanıcıya sahip popüler e-posta platformu Gmail’in tasarımını komple değiştiriyor.

Gmail’in tasarımı tamamen değişiyor

Google, milyonlarca kullanıcıya sahip popüler e-posta platformu Gmail’in tasarımını komple değiştiriyor.

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinin başında gelen Gmail, yıllardır kendisiyle özdeşleşen arayüzünü değiştiriyor.

Engadget’ın haberine göre, Google söz konusu değişikliği servisi kurumsal olarak kullanan G Suite yöneticilerine duyurdu. Google’ın değişiklikleri ücretli kullanıcılara önceden bildirmesi, söz konusu değişikliklerin çok büyük olacağının bir kanıtı olarak yorumlanıyor.

Tasarım değişikliğinin yanı sıra Gmail’e gelecek yenilikler arasında Google Akıllı Yanıtlar (Smart Replies), e-postaları sessize alma, çevrimdışı e-posta desteği gibi özellikler yer alıyor.

Google son dönemde popüler web uygulamalarının tasarımlarını yenilemekle meşguldü. Şirket geçtiğimiz ekim ayında Google Takvim uygulamasının arayüzünü yenilemişti.

Yeni Gmail tasarımının önümüzdeki haftalarda önce beta olarak küçük bir kullanıcı grubuna ve sonraki birkaç ay içerisinde ise tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Google’ın Takvim uygulamasında yaptığı değişikliklere bakarak, Gmail’in daha düz, temiz ve kart odaklı bir tasarıma sahip olacağı tahmin edilebilir .(Habertürk)

 

Kaynak: teknokulis.com

Bu içerik teknokulis.com sitesinden otomatik olarak alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ