Akıllı Gündem

GEREL’de Gerçekleşen İşlemler İçin Yasak Geldi

GEREL’de Gerçekleşen İşlemler İçin Yasak Geldi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bülteninde konuya ilişkin yer alan açıklama aşağıda bulunmaktadır.

 ” Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket, GEREL) ve GEM Global Yield Fund ile Gem Investment America LLC ve Şirket ortağı Yüksel KARDEŞ arasında imzalanan Sermaye İştirak Taahhüdü ve Pay Ödünç Sözleşmesi’ne ilişkin olarak,08.03.2018-30.03.2018 tarihleri arasında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamalar ve GEREL pay piyasasında meydana gelen fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)’nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, SPKn’nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 06.04.2018 tarihinden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı
uygulanmasına karar verilmiştir.”

İşlem Yasağı Getirilen Şahıs/Şirket-MKK Sicil No :

1 Yüksel KARDEŞ 12721283
2 GEM GLOBAL YIELD FUND LLC SCS 44121195

İlgili Tebliğ Maddesi: 5/1, 6/1

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ