Akıllı Gündem

Gardırop Savaşları 02.01.2017 “Diş Buğdayı Partisi” Konsepti

Gardırop Savaşları 02.01.2017 “Diş Buğdayı Partisi” Konsepti

Gardırop Savaşlarında geçtiğimiz hafta yarışmacılara yeni yıl sürprizi olarak eleme yapılmayacağı bilgisi verilmiş ve eleme yapılmamıştı.

Gardırop Savaşlarında bugün yarışmacılara “Diş Buğdayı Partisi” konsepti verildi.

Diş buğdayı eski bir Türk geleneği olarak bilinmektedir. Anadolu’nun pek çok yöresinde uygulanan yerleri vardır. Diş buğdayı ne zaman yapılır diye soruyorsanız; bebeğin ilk dişi çıktığında yapılır.Diş buğdayı; aşurelik buğday haşlanır, ılıması beklenir ılıma gerçekleşince toz şeker ilave edilir sonra nar ve cevizle güzelce karıştırılır ve içine para konulur.Gelen misafirlere ikram edilir. Para kime çıkarsa bebeğe hediye alır.

Aycan giydiği aynı desen bluz ve eteği  ile jüri tarafından beğenildi.

Didem‘in giydiği elbise desen ve kesim olarak karışık ve sıkıcı bulundu ayrıca kol kesimi beğenilmedi.Başında kullandığı bant zorlama bulundu. Elbisede ki desenler Ayşe Hanım tarafından caleydescop desenine benzetildi.

 

 

Fatma‘nın kullandığı çanta, makyaj çantasını anımsattığı için Gül Hanım tarafından sert eleştirildi . Jüri tarafından elbisesinin rengi beğenildi. Ayakkabıları uyumlu bulunmadı.

Gizem kombininde bluz ve etekten oluşan iki parça ile jüri karşısına çıktı. Genel olarak beğenildi fakat iki parçanın kumaş olarak farklı olması eleştirildi. Eteği abiye bulundu.

Melis‘in elbisesi jüri tarafından genel olarak beğenildi fakat siyah rengi tercih etmesinden dolayı eleştirildi.

 

 

Günün birincisi Aycan olurken en düşük puanı Fatma ve Gizem aldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ